مجله خبری امروز

1.پانتومیم دوره‌ای

آموزش صفرتاصد بازی پانتومیم + ژست های جالب ادابازی


در این نسخه از بازی با کاغذ و مداد، همه اعضا دور یک دایره می‌نشینند و یک عبارت ساده را یادداشت می‌کنند. آن‌ها سپس کاغذهای خود را به نفر بعدی می‌دهند که وظیفه ترسیم عبارتی را که دریافت کرده به عهده دارد. وقتی نقاشی‌ها تمام شد، همه کاغذ خود را تا می‌کنند تا عبارت را پنهان کنند و سپس آن را به شخص دیگری منتقل می‌کنند. سپس این فرایند تکرار می‌شود: شخص سوم عبارتی را در توصیف نقاشی می‌نویسد، نفر چهارم عبارت جدید را ترسیم می‌کند و غیره تا زمانی که کاغذ به دست نویسنده اصلی برسد. چه کسی می‌داند عبارت نهایی به چه چیزی تبدیل شده است!

 

2.تنیس بادکنکی

بازی تنیس بادکنکی – dallii.ir


تا به حال شده که بخواهید در داخل خانه تنیس بازی کنید؟ با یک ایده جدی می‌توانید به راحتی و بدون هیچ دردسری این کار را انجام دهید. فقط کافی است چند عدد بادکنک محکم را باد کنید و از آن‌ها به عنوان توپ خود استفاده کنید. برای رسمی‌تر شدن کار از راکت‌های واقعی یا هر چیزی شبیه به آن‌ها استفاده کنید. تیم تشکیل دهید و برای هر ضربه موفق، امتیاز در نظر بگیرید. بازی با بادکنک همیشه یکی از لذت‌بخش‌ترین تفریحات داخل منزل است.

 

3.بولینگ داخل سالن

بولینگ چیست؟/سالن های بولینگ تهران - بانک اطلاعات مشاغل


یک مکان خوب در خانه پیدا کنید تا یک خط بولینگ داخلی را ایجاد کنید. سپس یک توپ و 10 بطری پلاستیکی خالی را برای شروع بازی کنار بگذارید. بطری‌ها را درست مانند بازی بولینگ سنتی، مثلثی و به صورت چهار ردیف در پشت و سپس سه، دو و یک در سه ردیف بعد، مرتب کنید. پس از تنظیم محل بطری‌ها، همه چیز آماده یک رقابت جدی است.

 

 

4.پانتومیم سنتی

کلمات پانتومیم ؛ بیش از ۴۰۰ ایده و ۱۵۰ ضرب المثل - انگیزه


این بازی هرگز قدیمی نمی‌شود. به دو تیم تقسیم شوید و از هر تیم یک نفر را بخواهید که موضوعی را انتخاب کند. این موضوع می‌تواند هر چیزی مانند: فیلم، کتاب، نمایش تلویزیونی و هر عنوان دیگری باشد. شخص انتخاب شده وظیفه دارد تا موضوع خود را با بازی کردن به صورت پانتومیم اجرا کند تا هم تیمی‌های او حدس بزنند. برای بهتر شدن بازی، یک دسته از عناوین را از قبل روی کاغذ بنویسید و آن‌ها را درون کلاه یا کاسه‌ای بیندازید تا شرکت کنندگان مجبور شوند از آن‌ها استفاده کنند. هر تیمی که بیش‌ترین حدس درست را بزند، برنده است.

 

5.قلاب ماهی

مشخصات، قیمت خرید و فروش بازی ماهیگیری سایز بزرگ 45 ماهی 5 نفره 9259


این بازی بهترین قسمت‌های بازی تابو و پانتومیم سنتی را در یک بازی حدس زدن سه دوره‌ای حماسی ترکیب می‌کند. به دو تیم جدا تقسیم شوید و از همه بخواهید سه کلمه یا عبارت را بنویسند و آن‌ها را درون یک ظرف بریزند. به خاطر داشته باشید که در هر دور از بازی از کل مجموعه دستورات استفاده خواهید کرد. بنابراین مطمئن شوید که پس از استفاده همیشه آن‌ها را دوباره درون کاسه قرار دهید. در دور اول، تابو را بازی کنید تا تمام دستورالعمل‌ها تمام شود. برای دور دوم، یک نسخه یک کلمه‌ای از تابو را اجرا کنید که در آن بازیکن فعال می‌تواند فقط یک کلمه را برای توصیف کلمه یا عبارت خود بگوید. برای دور سوم به سراغ پانتومیم سنتی بروید. برای هر حدس درست، هر تیم یک امتیاز می‌گیرد. تیمی که پس از هر سه دوره بیشترین امتیاز را کسب کند، برنده نهایی خواهد بود.

 

6.تاس ساده

تاس آلمانی فروشندگان و قیمت صنایع هنری و دستی


این بازی ساده فقط به یک تاس نیاز دارد و یک هدف دارد: رسیدن به 100 امتیاز. در نوبت خود تاس بریزید و امتیازهای به دست آمده را با هم جمع کنید. هر کسی سریع‌تر به امتیاز 100 برسد، برنده بازی خواهد بود. برای جذاب شدن بیشتر این بازی می‌توانید یک عدد مشخص را به عنوان عدد ممنوع انتخاب کنید. به این صورت که اگر تاس شما عدد ممنوع بود، یا یک دور از بازی حذف می‌شوید یا به میزان همان عدد از امتیاز خود به شخص بعدی می‌دهید. این بازی پرخطر و دارای پاداش بالا می‌تواند حتی بزرگ‌ترین خانواده‌ها را در کنار هم سرگرم کند.

 

7.قاشق

مشخصات، قیمت و خرید سرویس قاشق و چنگال 12 پارچه مدل ws | دیجی‌کالا


بازی‌هایی که از قدیم با کارت انجام می‌شدند همیشه یک انتخاب عالی برای دورهمی‌های خانوادگی هستند. یکی از این گزینه‌ها بازی قاشق‌ها است. شما باید بازی را با قرار دادن قاشق به تعداد یکی کمتر از تعداد بازیکنان در وسط منطقه بازی خود شروع کنید. به یاد داشته باشید که دسته‌های قاشق‌ها باید به سمت بیرون باشند. با استفاده از یک بسته استاندارد 52 کارته، به هر بازیکن چهار کارت بدهید. در حین بازی، شروع کننده یک کارت از دسته خود می‌کشد و آن را با یک کارت دیگر از دست شخص کناری خود مبادله می‌کند. این جریان تکرار می‌شود تا زمانی که یک نفر چهار کارت یک شکل از یک نوع در دست داشته باشد که در این صورت یک قاشق برداشته و به عنوان برنده از بازی کنار می‌رود. سپس بقیه بازیکنان برای گرفتن بقیه قاشق‌ها با یکدیگر مسابقه می‌دهند و در نهایت کسی که هیچ قاشقی نسیبش نشود، بازنده خواهد بود.

 

8.مسابقه قوطی کبریت

مسابقه با قوطی کبریت - گروه حامی

 

بازیکنان را به دو تیم تقسیم کنید و از هر تیم بخواهید در حالی که دستشان را در پشت خود به هم قلاب کرده‌ اند، در صف پشت سر یکدیگر بایستند.
نخستین فرد از هر دو صف پوشش قوطی کبریت را روی بینی خود قرار می‌ دهد و با شنیدن صدای «شروع»، تنها با استفاده از بینی، قوطی کبریت را به بازیکن بعدی در صف منتقل می‌ کند و این کار به همین صورت تا پایان صف ادامه می‌ یابد.

اگر هر یک از بازیکنان قوطی کبریت را بیاندازند، دوباره این حرکت از نفر اول صف شروع خواهد شد و به همان صورت مجددا ادامه خواهد یافت. اولین تیمی که پوشش قوطی کبریت را به انتهای صف برساند برنده بازی خواهد شد.

 

9.بازی پاس پرتقال مخصوص نوروز

نهال پرتقال خونی تاراکو - نهالستان و گلخانه فروزانی

 

یکی دیگر از بازی های نوروزی پاس پرتقال است. بازیکنان را به دو تیم تقسیم کنید و از آن ها بخواهید در دو صف در دو ردیف، بغل دست یکدیگر بنشینند. دو تیم باید در طول زمین روبروی یکدیگر قرار گیرند. سپس به نخستین بازیکن هر یک از تیم ها پرتقالی داده می شود.

با علامتی که داده می شود، نخستین بازیکن هر یک از تیم ها پرتقال را بین پاهای خود قرار می‌ دهد و تنها با استفاده از پاها، پرتقال را به بازیکن بعدی می‌ دهد.

پرتقال به همین روش تا انتهای صف می‌ رود و سپس دوباره به همین صورت به بازیکن نخست در صف بر می‌ گردد. هر بازیکنی که پرتقال را بیندازد، بدون توجه به اینکه پرتقال کجا غلطیده است، تنها با استفاده از پا باید دوباره آن را بردارد.

هر پرتقالی که می افتد باید دوباره به نخستین بازیکن تیم برگردانده شود و این جریان مجددا تکرار گردد و این موضوع ممکن است بدین معنی باشد که بازیکن مجبور به حرکت کردن روی نشیمنگاه خود می‌ باشد. نخستین تیمی که پرتقال را ابتدای صف به انتها برساند و مجددا برگرداند، برنده بازی خواهد بود.

در گونه دیگری از این بازی، بازیکنان پرتقال را به جای نگه داشتن بین پاها، بین چانه و گردن خود نگه می دارند و مجددا آن را بدون استفاده از دست پاس می‌ دهند. البته این نوع بازی ،ممکن است کمی دشوار و ناراحت کننده باشد. چرا که بازیکنان باید با یکدیگر خیلی صمیمی و راحت باشند.

 

10.بازی دو دروغ و نصفی برای مهمانی

بازی پرطرفدار دو راست و یک دروغ ؛ ۱۰۰ ایده جالب | سرسره

 

هر بازیکن یک برگه و خودکار می گیرد و روی این برگه سه جمله درباره خودش می نویسد که دو تا از آن ها دروغ است و یکی راست. توجه کنید که جمله ها هرچقدر عجیب و غریب تر و خصوصی تر باشند، بقیه گیج می شوند.

نکته بعدی در باورپذیری جمله هاست. اگر در جمعی هستید که چند غریبه یا کسانی که چندان شما را نمی شناسند، حضور دارند، حد وسط را رعایت کنید و سعی کنید جمله ها هم بامزه و هم باورپذیر باشند.

در این میان شما به یک داور هم نیاز دارید که اسامی همه را روی کاغذ بنویسد و امتیازها را اخصاص دهد. در عین حال او تنها کسی است که باید به او بگویید کدام جمله تان راست یا دروغ است.

بعد شما یا هرکسی که قرار است بازی را شروع کند، یکی یکی جمله هایش را می خواند. داور می گوید هرکسی فکر می کند این جمله درست است دستش را بالا بگیرد و بعد همین سوال را برای کسانی که فکر می کنند جمله دروغ است، تکرار می کند.
شما برای هر نفری که گول زده باشید و جواب نادرست داده باشد، دو امتیاز می گیرید و هرکسی که حدس درستی زده باشد، یک امتیاز خواهد گرفت.

 

11.بازی حدس بزن

جواب همه مراحل بازی حدس بزن - بازی کمک


یکی دیگر از بازی های دورهمی حدس بزن است. یک نفر را برای شروع بازی انتخاب کنید و او را از اتاق بیرون کنید. این شخصیت می تواند کارتونی باشد، کاراکتر یک فیلم باشد یا یک فرد حقیقی. مساله این است که هر که می خواهد باشد باید حدس زدنش سخت اما ممکن باشد !

بعد اسم دوست عزیزی را که انتخاب کرده اید، روی یک استیکر می نویسید و از بازیکن می خواهید وارد اتاق شود و رو به روی شما بنشیند. استیکر را روی پیشانی یا روی کمر او بچسبانید و از او بخواهید شروع به حدس زدن کند تا زمانی که به جواب درست برسد و اسم شخصیت را بگوید.

اگر خیلی صبور نیستید یا تعدادتان زیاد است و می خواهید به همه نوبت برسد، می توانید تعداد سوال ها و زمان را محدود کنید و مثلا بگویید باید با 30 سوال و طی یک ربع به جواب برسی وگرنه میبازی ! پاداش برنده و مجازات هر بازنده را روی برگه بنویسید و در انتها اجرا کنید !

 

12.بازی دورهمی قاتل یاب

آموزش بازی مافیا بطور کامل + نقش های آن (6 نفره تا 12 نفره) - دلبرانه


تعداد شرکت کنندگان بخت برگشته را بشمارید و به همان تعداد کاغذهای کوچک تهیه کنید. تمام کاغذها سفید می مانند جز یکی از آن ها که با کلمه قاتل تزئین می شود !

کاغذها را تا کنید و تکان بدهید و بعد از هرکسی بخواهید یکی از آن ها را بردارد. هیچ کس نباید بداند در کاغذ دیگران چه نوشته شده و قاتل چه کسی است. اگر دوستان شما پایه هستند و از هیجان زیاد خوششان می آید، چراغ ها را خاموش کنید و از قاتل بخواهید قربانی اش را انتخاب کند.

تنها کسی که حق دارد بقیه را بگیرد، قاتل است. فرد یا افراد مقتول بعد از مقتول شدن جیغ می زنند و می نشینند.

شما چراغ را روشن می کنید و اعضای گروه باید حدس بزنند قاتل چه کسی بوده. قاتل هم می تواند افراد را گول بزند و آن ها را به یک نفر دیگر مشکوک کند. بازی به همین روند و با خاموش و روشن کردن چراغ ادامه پیدا می کند تا در نهایت اسم قاتل به زبان یکی از حاضرین بیاید.

 

13.بازی مافیا برای مهانی ها

چه نقش هایی در بازی مافیا وجود دارد؟ - شب میشه، مرجع بازی مافیا


دو گروه مافیا و پلیس داریم. یک نفر به عنوان حاکم انتخاب می شود. روی سه کارت می نویسد پلیس. به ازای هر سه کارت یک مافیا هم می نویسد و بین اعضا پخش می کنید، اگر مافیا شدید، نباید پلیس ها متوجه شوند.

حاکم اعلام می کند که شب شده، همه چشم هایشان را می بندند. حاکم اعلام می کند مافیا چشمش را باز کند. مافیا به حاکم با زبان اشاره می گوید که یکی از اعضا را بکشد.

بعد از بسته شدن چشم مافیا، حاکم اعلام می کند صبح شده، همه بیدار می شوند و با توجه به اینکه چه کسی مافیاست و او را می کشند. دوباره شب می شود.

آنقدر تکرار می شود تا یکی از گروه ها ببازد. اگر همه مافیاها مردند، پلیس ها برنده هستند. اگر تعداد پلیس ها با مافیاها یکی شد، مافیاها برنده اند. هیجان این بازی به درگیری پلیس ها در انتخاب مافیاهاست.

 

14.بازی شاه، دزد، وزیر برای مهمانی
آموزش کامل بازی شاه، دزد، وزیر + قانون و ترفند

این بازی نوروزی به صورت چهار نفره انجام می شود. تکه های کوچکی از کاغذ تهیه می شود و روی هر کدام کلمات شاه، وزیر، جلاد و دزد نوشته می شود. کاغذها تا می شود. هر یک از بازیکنان کاغذی را برمی دارند.

وقتی از سمت خودشان خبردار شدند، شاه رو به دیگران می گوید: «وزیر من کیست ؟» وزیر خودش را معرفی می کند. شاه می گوید: «دزد را از میان این دو پیدا کن.» وزیر یک نفر را به عنوان دزد معرفی می کند؛

اگر حدس وزیر درست بود شاه فرمان شکنجه ای را به جلاد صادر می کند و جلاد هم دزد را شکنجه می کند اما اگر حدس وزیر اشتباه باشد، بلافاصله می گوید «به جلاد توهین کردی ؟!» و شاه شکنجه ای را به جلاد می گوید تا جلاد، وزیر را تنبیه کند.

 

15.بازی جرات یا حقیقت 

سوالات جرات یا حقیقت + 100 سوال بازی جرئت و حقیقت و نحوه انجام این بازی  هیجان انگیز


یک نوع بازی است که نیاز به حداقل سه بازیکن دارد. بازیکنان می‌ توانند از بین پاسخگویی راستگویانه به یک سؤال یا انجام یک «جرأت» که هر دویشان از سوی دیگر بازیکنان معین می‌شوند، انتخاب کنند. این بازی به خصوص در بین نوجوانان و کودکان محبوب است.


16.جنگا بازی محبوب

اسباب بازی فقط توی توی | TOY TOY - بازی گروهی جنگا چوبی 54 تکه ای سپتا

 

اگر از بازی های فکری خوشتان می آید و هنوز یک بسته جنگا در خانه تان ندارید، بهتر است زودتر تهیه کنید ! جنگا شامل 54 قطعه چوب است که قرار است در ردیف های سه تایی و در 18 طبقه چیده شوند. کسی که وظیفه چیدن جنگا را در هر دور به عهده بگیرد، شروع کننده بازی هم خواهد بود. پس مواظب باشید !

نکته دیگر این است که وقتی یک ردیف سه تایی از چوب ها را افقی چیدید، ردیف دیگر را باید عمودی بچینید و این کار را ادامه دهید تا به طبقه هجدهم برسید و دیگر چوبی باقی نماند.

حالا وقت شروع بازی است و کسی که جنگا را چیده باید از جایی به جز دو ردیف بالای برج یک قطعه چوب بردارد. اگر فکر می کنید خب اینکه کاری ندارد باید قانون بعدی را بشنوید: بازیکن ها حق استفاده از هر دو دست را ندارند و باید این کار را با یک دست انجام دهند !

بعد از بیرون کشیدن این قطعه از جنگا باید آن را روی بالاترین طبقه برج بگذارید و حواستان باشد که اگر آخرین طبقه عمودی است شما باید چوب انتخابی را افقی بگذارید. در ابتدای بازی ریتم کند است، اما با گذشت چندد قیقه هر لحظه احتمال دارد برج فرو بریزد و شما کسی باشید که با انتخاب اشتباه برج را ریخته !

نکته قابل عرض اینکه کسی که برج را خراب کند، بازنده است و باید دست بعدی را خودش بچیند.

 

17.بیست سوالی بازی

بیست‌ سوالی - ایسنا

 

دو گروه بازیکن روبروی هم قرار می‌گیرند. گروه اول بین خودشان چیزی را به عنوان موضوع انتخاب می‌کنند. گروه دوم با مطرح کردن حداکثر 20 سوال باید به آن موضوع برسند. پاسخ سوال‌ ها فقط باید بله یا نه باشد. گروهی که بتواند با سوالات کمتر به پاسخ‌ها دست پیدا کند، برنده است.

 

18.کلاه بازی

خرید و قیمت کلاه شعبده بازی بچه گانه | ترب


این بازی نوروزی ممکن است در نگاه اول لوس به نظر برسد اما با شروع آن همه چیز تغییر می کند. ماجرا از این قرار است که یا به اندازه مهمان هایتان کلاه تهیه می کنید یا از آن ها می خواهید همراه خودشان کلاه بیاورند.
در ابتدای مهمانی همگی کلاه به سر می شوید و یک نفر را به عنوان آغازگر مشخص می کنید. زمانی که آغازگر بازی کلاهش را بردارد، بقیه هم باید این کار را انجام دهند. آخرین نفری که کلاه به سر مانده است، بازنده خواهد بود و با توجه به نظر جمع مجازات می شود.

نکته اساسی در این است که قرار نیست فرآیند کلاهبرداری به سرعت اتفاق بیفتد و آغازگر بازی تا انتهای مهمانی فرصت دارد کلاهش را بردارد. به همین خاطر انتخاب یک بحث سرگرم کننده یا چالش برانگیز می تواند بعد از دقایقی حواس مهمان ها را پرت کرده و حالتی شبیه یادم تو را فراموش ایجاد کند !

نسخه جدید این بازی مخصوص آن هایی است که قرار است چند ساعتی را دور یک میز بنشینند و گپ بزنند. با این تفاوت که قرار است آغازگر بازی انگشت شستش را با کمترین میزان جلب توجه روی میز قرار دهد.

بقیه هم باید این کار را ادامه دهند و آخرین نفری که از جمع عقب مانده، بازنده خواهدشد. مجازات این بار هم با نظر جمع و نظارت آغازگر از سبیل آتشین تا کلاغ پر و امثال آن متفاوت خواهد بود !

 

19.اسم فامیل

مای چنلز | ربات تلگرام اسم فامیل چند نفره


هر شخصی در برگه خود بصورت ستونی موضوعاتی مثل اسم، فامیل، غذا، حیوان، شهر، اشیا و … می نویسد و بازی کنان با سرعت عمل باید با حرفی از حروف الفبا که توسط یکی از بازی کنان انتخاب می شود، موضوعات را بنویسند.

 

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۰/۱۱/۰۲
مجله امروز

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی