مجله خبری امروز

۲۴ مطلب در آبان ۱۴۰۰ ثبت شده است

رسید جعلی دقیقا چیست؟

کلاهبرداری با رسید جعلی بانکی - کلاهبرداری ممنوع

اینترنت بخشی غیرقابل انکار از زندگی امروز ما را شکل می‌دهد. بخش زیادی از فعالیت‌های روزانه‌ای که در گذشته به سختی و با صرف انرژی زیاد ممکن بودند امروزه به لطف اینترنت به سهولت قابل انجام هستند. خرید آنلاین و پرداخت اینترنتی یکی از رایج‌ترین راه‌ها جهت برطرف کردن نیازمندی‌ها تبدیل شده است. ما برای فعالیت‌های مختلفی از جمله خرید اقلام مورد نیاز خود، پرداخت قبوض، خرید بلیط سینما، انتقال وجه و… از درگاه‌های پرداخت شخصی و واسط استفاده می کنیم.

برخی از مجرمان سایبری با نصب اپلیکیشن‌ها روی گوشی خود و سوءاستفاده از قابلیت‌های آن اقدام به کلاهبرداری از افراد هنگام خرید از فروشگاه‌ها کردند. این افراد بعد از خرید از فروشگاه‌ها و یا هنگام پرداخت بدهی‌های خود، ادعا می‌کنند که وجه مورد نظر را به حساب قربانی واریز کرده‌اند و رسید طراحی‌شده را به عنوان مدرک به فرد مخاطب ارائه می‌دهند. رسیدی که فاقد اعتبار بوده و هیچ ارزشی ندارد اما چون شامل نام و نام خانوادگی، شماره کارت و مبلغ واریزشده به حساب مقصد است، اعتماد فرد قربانی را جلب می‌کند.

رسید پرداخت جعلی نوعی نرم افزار مخصوص تلفن‌های همراه است که افراد سودجو و کلاهبردار با استفاده از این نرم افزار ها اقدام به فریب دیگران می کنند.همان‌طور که از اسمش پیداست با نرم‌افزارهای طراحی یا اپلیکیشن‌ و ربات‌های موبایلی ساخته می‌شود بدون اینکه واقعا تراکنشی در کار باشد. در خریدهای اینترنتی و حتی خریدهای حضوری با پرداخت اینترنتی، فرد کلاهبردار رسید را از قبل آماده می‌کند و موقع تحویل گرفتن کالا آن را به فروشنده نشان می‌دهد و وانمود می‌کند که مبلغ را پرداخت کرده است.

از نظر ظاهری تقریبا هیچ تفاوت محسوسی با رسید واقعی وجود ندارد و حتی حرفه‌ای‌ها هم متوجه این تفاوت نمی‌شوند. اکثر این رسیدها هم مربوط هستند به نرم‌افزارهای پرداخت بانکی مثل آپ و ۷۸۰.

برنامه رسیدساز در واقع روشی است که با استفاده از آن می‌توان رسیدهای بانکی را جعل و در اختیار دیگران قرار داد. البته این جعل رسید به صورت کاغذ چاپی نبوده و تقریبا شبیه به رسیدهایی طراحی شده است که اپلیکیشن‌های مالی و بانکی در اختیار افراد قرار می‌دهند.

قسمت تلخ ماجرا اینجاست که خیلی از این اپلیکیشن‌ها به صورت رسمی روی وبسایت‌ها و سرویس‌های دانلود برنامه قرار دارند و قابل دانلود هستند. در چند سال اخیر خیلی از این برنامه‌ها مسدود شده‌اند ولی همچنان راه‌های متنوعی برای ساخت این رسیدها وجود دارد.

این اپلیکیشن‌ها در توجیه کار غیرقانونی و غیراخلاقی خود به «شوخی» بودن و «فان» بودن این کار اشاره می‌کنند و آن را نوعی سرگرمی برای سرکار گذاشتن دوستان می‌دانند! ولی خیلی اوقات، شوخی شوخی‌، جدی می‌شود و خیلی کسب‌وکارها و به تبع آن زندگی‌ها به خطر می‌افتند.

 

راه تشخیص رسید جعلی از اصلی چیست ؟

دانلود برنامه ساخت کارت بانکی جعلی | برنامه رسید ساز جعلی آپ - SPY24 ™


 کاری سخت و در خیلی موارد تقریبا ناممکن است. در بعضی مواقع می‌توان از نشانه‌های کوچکی متوجه جعلی بودن رسید شد.


در رسید جعلی، لینکی از کانال تلگرام وجود دارد که در رسید واقعی این لینک وجود ندارد.

 


یا مثلا از نظر گرافیکی ممکن است تفاوت‌های اندکی با رسید واقعی وجود داشته باشد مثلا در اینجا، عبارت «تراکنش موفق» در مرکز کادر سبزرنگ نیست ولی در رسید اصلی، در مرکز این کادر قرار دارد.

 


کلمات یا کادرها، کشیده شده یا کج شده‌اند در صورتی که در رسید واقعی نوشته‌ها از اصول طراحی پیروی می‌کنند و شکیل هستند.

 


همیشه به علامت جداکننده رقم‌ مبلغ توجه کنید و آن را با یک رسید واقعی که در گوشی‌تان ذخیره کرده‌اید مقایسه کنید. گاهی این علامت به صورت نقطه و گاهی ویرگول به سمت بالاست. در صورتی که در رسید واقعی این علامت ویرگول به سمت پایین است.

 

 

فیشینگ :

فیشینگ چیست؟ | پایگاه خبری تحلیلی انصاف نیوز


فیشینگ به تلاش برای به دست‌آوردن اطلاعاتی مانند گذرواژه، نام کاربری، اطلاعات حساب بانکی و… از طریق جعل آدرس یک وب‌سایت، آدرس ایمیل و… گفته می‌شود. در واقع هدف اصلی حملات فیشینگ به دست‌آوردن اطلاعات شخصی است. فیشینگ‌ها معمولا شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌های پرداخت آنلاین را هدف حمله خود قرار می‌دهند. طبق آمار پلیس فتا، فیشینگ رتبه نخست جرایم اینترنتی کشور را به خود اختصاص داده است.

فیشرها با کپی رابط گرافیکی یک وب‌گاه معتبر و طراحی صفحات درگاه پرداخت جعلی اقدام به سرقت اطلاعات کاربران می‌کنند. کلاه‌برداران با ایجاد این صفحات جعلی، شماره کارت، رمز دوم و کد cvv2 را به دست‌آورده و در فرصتی مناسب اقدام به برداشت از حساب کاربر می‌کنند.

بنابراین یکی از راه‌های جلوگیری از سرقت‌های اینترنتی تشخیص درگاه‌های پرداخت جعلی است.

 

نحوه تشخیص و مقابله با درگاه پرداخت‌ جعلی:


1.بررسی ارتباط ایمن:
اگر در کنار نوار آدرس اینترنتی صفحه پرداخت بانک، علامت قفل یا عبارت https:// درج نشده باشد، آدرس درگاه پرداخت قطعا جعلی است. حرف s  در https  به معنای امن بودن ارتباط مشتری با سایت است. البته داشتن این دو مورد به معنای معتبر بودن صددرصدی درگاه نیست و باید جهت اطمینان به موارد دیگر نیز توجه کرد.

2.چک کردن آدرس صفحه پرداخت:
پس از بررسی ارتباط ایمن، دقت شود که در صفحات، آدرس url سایت دقیقا همان آدرس اصلی درگاه اینترنتی باشد و حرفی کم یا اضافه نداشته باشد.

3.وارد کردن اطلاعات نادرست:
برای تست معتبر بودن یک درگاه می‌توانید اطلاعات کارت خود را اشتباه وارد کنید، اگر درگاه پرداخت معتبر باشد و به سیستم بانک مرکزی و شاپرک وصل باشد اخطار می‌دهد که اطلاعات کارت شما نامعتبر است اما اگر کد اخطاری ارسال نشد یعنی درگاه طراحی شده برای سرقت اطلاعات شماست.

4.نصب افزونه ضد فیشینگ:
با نصب افزونه ضد فیشینگ (extension) بر روی مرورگر خود، هنگامی که به درگاه پرداخت وصل می‌شوید در صورت اصل بودن پیامی بر این مبنی روی صفحه نمایش داده می‌شود و در صورت جعلی بودن پیام هشدار برای شما ارسال می‌شود.

5.رفرش کردن:
یکی دیگر از راه‌های تشخیص صفحات جعلی، رفرش کردن صفحه است. در صورتی که ترتیب شماره‌ها در صفحه کلید مجازی تغییر نکند، شما وارد یک صفحه درگاه تقلبی شده‌اید.

6.حذف رمز دوم و استفاده از رمز پویا:
همچین می‌توان از رمز پویا به عنوان اقدامی موثر برای مقابله با فیشینگ استفاده کرد. رمز پویا یا رمز یکبار مصرف در مقابل رمز دوم ثابت یا ایستا قرار می‌گیرد و به معنای رمزی است که فقط یکبار می‌توان از آن استفاده کرد و بسته به بانک صادر کننده کارت شما، اعتباری بین ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه دارد. با استفاده از رمز پویا می‌توان از کلاه‌برداری فیشرها جلوگیری کرد. نکته بسیار مهم پس از دریافت رمز پویا از بانک، حذف رمز دوم ایستا است؛ زیرا در صورتی که رمز دوم حذف نشود کماکان خطر لو رفتن آن و متعاقباً فیشینگ را در پی دارد.

 

فیشینگ از اشتباهات شما برداشت می کند... - ایسنا

راه های جلوگیری از این کلاهبرداری :

1.سرویس پیامکی (اس ام اس بانک) حساب بانکی‌تان را فعال کنید.

2.موجودی حساب بانکی‌تان را چک کنید.

3.جهت جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی  قبل از هر نوع پرداخت آدرس درگاه مورد نظر را چک کنید و از صحت آن مطمئن شوید آنگاه نسبت به پرداخت آنلاین اقدام نمایید.

 

5.حتما دقت داشته باشید که در کنار آدرس سایت عبارت //:https ذکر شده باشد.

 

6.در فیش‌های اصلی شماره کارت مقصد به طور کامل نمایش داده می‌شود و مبلغ واریز شده بیشتراز سقف مجاز کارت به کارت نیست.

 

7.اگر پیامک انتقال وجه برای شما ارسال شد، حتما چک کنید که پیامک های قبلی بانک نیز بالاتر از آن و از همین شماره ارسال شده باشد. ارسال پیامک از یک شماره جدید را به عنوان سند قبول نکنید.

 

فیشینگ چیست و از چه طریق می‌توان با آن مقابله کرد؟ - مجله اینترنتی خبرببر

امکان ارسال پیامک جعلی از سرشماره‌ای دیگر


ممکن است شما فریب این مرحله را نخورده باشید و سفت و سخت منتظر پیامک انتقال وجه باشید. در همین لحظه پیامکی دریافت میکنید مشابه با پیامک‌های بانک شخصی تان که انتقال وجه به کارت یا حساب شما را نمایش می‌دهد. اما این پیامک از شماره‌ی همیشگی بانک شما ارسال نشده است و علاوه بر آن موجودی دقیق حساب شما را نمایش نمی‌دهد. اما احتمال دقت نکردن و کنترل بیشتر از طرف شما وجود دارد که اعتماد کرده و تصور کنید که پول برای شما واریز شده است.

 

پنل پیامکی چیست؟ | SMS.ir

انواع کلاهبرداری مجازی:


در ادامه با رایج‌ترین شیوه‌های کلاهبرداری در اینترنت آشنا خواهید شد:

 

۱ – دریافت بیعانه
رایج‌ترین شیوه کلاهبرداری در فضای مجازی مربوط به بخشی است که افراد برای خرید یک جنس خاص، تصمیم می‌گیرند بیعانه پرداخت کنند. آن هم بدون این که کالا را دیده یا سالم بودنش را تست کرده باشند.

در این موارد ممکن است فروشنده از افراد مختلف بیعانه بگیرد و بعد از دریافت پولی که مدنظرش است، گوشی تلفنش را خاموش کند.

۲ – جعل اطلاعات
فروشنده اطلاعات بانکی فرد دیگری را جعل می‌کند و از آن طریق دست به کلاهبرداری می‌زند. شاید ماجرای مردی که با این شیوه، آبگرمکنی که اصلا وجود نداشت را به چندین و چند نفر فروخته بود،‌ شنیده باشید.

شیوه کار کلاهبردار این پرونده به این شکل بود که او تصمیم می‌گرفت وسیله‌ای را برای خود به قیمت ۳۰۰ هزار تومان بخرد. شماره کارت فروشنده و مشخصاتش را می‌گرفت. از آن طرف یک کالا با همین قیمت برای فروش قرار می‌داد و به جای اطلاعات خودش از اطلاعات بانکی هویتی آن فردی که قصد خرید از او را داشت استفاده می‌‎کرد.

با این شیوه فردی که قصد خرید آبگرمکن را داشت، پول را برای فردی واریز می‌کرد که کلاهبردار می‌خواست از او خرید کند. در این مواقع، معمولاً خط تلفن هم به نام شخص نیست و زمان زیادی باید صرف یافتن این فرد شود.

۳ – خود را جای فروشنده جا زدن
در این مورد کلاهبردار با زیرکی خودش را جای فروشنده جا می‌زند. به این شکل که مثلاً یک گوشی همراه می‌خرد و از فروشنده می‌خواهد که آن را با پیک به دستش برساند و پول را هم به پیک تحویل می‌دهد. فروشنده با خیال راحت این کار را انجام می‌دهد و به پیک هم می‌سپارد که حتما بعد از دریافت وجه نقد، گوشی را تحویل دهد.

تا این جای کار مشکلی نیست و همه‌چیز روی اصول پیش می‌رود. تا این که فرد کلاهبردار شماره پیک را جهت هماهنگی از فروشنده دریافت می‌کند و پس از تماس با او می‌گوید خریدار پول را برایش کارت به کارت کرده و او فقط گوشی را تحویل دهد. پیک موتوری از همه‌جا بی‌خبر این کار را می‌کند و به همین سادگی گوشی از دست می‌رود. فردی با این شیوه نزدیک ۲۰۰ میلیون تومان کلاهبرداری کرده بود.

 

۴ – عکس‌های دورغین
حتما در شبکه‌های اجتماعی جمله «چیزی که سفارش می‌دی؛ چیزی که تحویل می‌گیری» را زیاد خوانده‌اید. این جمله حکایت از غش در معامله دارد. این که فردی عکس کالایی را در سایت می‌گذارد، خریدار به استناد عکس آن را می‌خرد اما در نهایت زمانی که کالای مورد نظرش را دریافت می‌کند، متوجه می‌شود چیزی که سفارش داده با چیزی که دریافت کرده زمین تا آسمان فرق دارد.

۵ – کارشناس جعلی ماشین
کلاهبرداران معمولا خودشان را در حیطه کاری که انجام می‌دهند، کاملاً به روز نگه می‌دارند. از آن‌جایی که عموماً افراد برای خرید ماشین حتماً از نظر کارشناس استفاده می‌کنند، این روزها کارشناسان جعلی و قلابی هم وارد بازار خرید و فروش ماشین شده‌اند.

شیوه‌ کارشان هم این است که معمولا وارد معامله می‌شوند و با جا زدن خودشان به جای کارشناس، تمام عیب و نقص‌های ماشین را انکار می‌کنند. شما می‌توانید برای اطمینان از کارشناس خودروی خود، از سرویس‌های کارشناسی معتبر خودرو مانند کارنامه استفاده کنید.

۶ – چک قبول نکنید
مورد دیگری که بهتر است در معاملات واقعی هم خیلی از آن استفاده نکنید و به اعتمادش قدم برندارید چک است. چه برسد به این که بخواهید در معاملات آنلاین هم از آن استفاده کنید. در چنین معاملاتی بهتر است از پول نقد یا کارت به کارت حضوری استفاده کنید. درست است که فرد متخلف را به‌عنوان مجرم معرفی می‌کند و حتی حکم تعقیب هم برایش صادر می‌شود، اما در اکثر مواقع باعث نمی‌شود قربانی به حق و حقوقش برسد.

۷ – جدی بگیرید
اما مهمترین اصل برای اینکه کلاه سرتان نرود این است که  در خریدهای آنلاین به افراد اعتماد بی‌جا نکنید. اجناس را حضوری، پس از بازدید و چک کردن بخرید و پولش را ترجیحا نقد بپردازید یا همان لحظه کارت به کارت کنید.

 

فیشینگ چیست؟ انواع آن و راه‌کارهای جلوگیری از فیشینگ | ملی پیامک

مجله امروز
۲۷ آبان ۰۰ ، ۱۹:۴۸

5 روش سریع خوابیدن+نکات مهم

دوست دارید شب ها سریع و راحت به خواب بروید ؟

نحوه و روش های صحیح و اصولی خوابیدن به پشت

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که برخی از شب‌ها مدت‌ها به سقف خیره شوید یا مدام در رختخواب غلت بزنید بالشتتان را عوض می‌کنید،گوسفندها را می‌شمارید و چه‌ها که نمی‌کنید تا خوابتان ببرد، اما انگار بی فایده است. همین چند دقیقه پیش بود که از فرط خستگی نزدیک بود غش کنید اما حالا که به رخت‌خواب آمده‌اید، هنوز خواب‌تان نبرده و حسابی کلافه‌اید. اگر این جمله‌ها برایتان آشناست احتمالاً با مشکل بی‌خوابی روبه‌رو هستید

 دیر به خواب رفتن برای برخی گاه به گاه رخ می‌دهد و برای برخی به یک فرایند تکراری و آزاردهنده تبدیل شده است

چه بهتر از این که با رفتن به رختخواب بتوانید در عرض چند دقیقه به راحتی بخوابید و فردا صبح هم سرحال و شاد بیدار شوید. مشکل خواب برای بسیاری از افراد پیش می آید که قابل درمان است. دنیای مدرن امروزی باعث شده تا تعداد افرادی که دچار بی خوابی و بد خوابی هستند، افزایش بیابد.

می‌دانیم که بهترین عملکرد در روز را مدیون خواب کافی و با کیفیت در شب گذشته هستیم و اگر این اتفاق نیفتد، بازدهی‌مان در روز بعد به شدت افت می‌کند.

وسایل الکترونیکی همانند تلفن های هوشمند که دایم و بی وقفه در دستان ما جای خوش کرده اند، اصلی ترین مقصر این بی خوابی ها به شمار می روند زیرا علاوه بر اتصال دایمی به اینترنت و امکان گشت و گذارهای بیهوده در فضای مجازی، نور آبی نمایشگرهای آن ها نیز در ایجاد اختلال خواب موثر است.

چرا هنگام خواب، باید تلفن همراه را از خود دور کنید؟! | خبرگزاری شیعیان افغانستان | Afghanistan - Shia News Agency

 

 

چگونه زود خوابمان ببرد؟

۱- آگاهانه نفس بکشید

۲- به دوران غارنشینی باز گردید

۳- در هوای خنک بخوابید

۴- مغز خود را فریب دهید

۵- به صورت هدفمند خیال پردازی کنید

۶- روی تشک مناسب بخوابید

۷- شب‌ها کربوهیدرات بخورید

 

تکنیک خوابیدن در ۱۰ ثانیه

 

5 روش جدید موثر در خوابیدن سریع:

چگونه در عرض 1 دقیقه خوابمان ببرد ؟ 

خواب همیشه برای بدن خوب است اما نه برای روز ، اگر شب هایی که باید حتما بیدار باشید یا امتحانات درسی دارید 1 دقیقه  خواب در شب میتواند به شما انرژی خاصی بدهد .

چه بهتر از این که با رفتن به رختخواب بتوانید در عرض 60 ثانیه به راحتی بخوابید و فردا صبح هم سرحال و شاد بیدار شوید. مشکل خواب برای بسیاری از افراد پیش می آید که قابل درمان است. دنیای مدرن امروزی باعث شده تا تعداد افرادی که دچار بی خوابی و بد خوابی هستند، افزایش بیابد. وسایل الکترونیکی همانند تلفن های هوشمند که دایم و بی وقفه در دستان ما جای خوش کرده اند، اصلی ترین مقصر این بی خوابی ها به شمار می روند زیرا علاوه بر اتصال دایمی به اینترنت و امکان گشت و گذارهای بیهوده در فضای مجازی، نور آبی نمایشگرهای آن ها نیز در ایجاد اختلال خواب موثر است.از این رو، اگر شما هم هنگام خواب دست به دامن هزار و یک روش می شوید تا بلکه بتوانید شب تا صبح به استراحت کامل بپردازید، شاید بد نباشد روش  های جدیدی که در ادامه برایتان معرفی کرده ایم را امتحان کنید.

 

روش اول  : «قانون ۴-۷-۸» 

بر اساس این راهکار، باید کارهای زیر را انجام دهید:

 • به مدت ۴ ثانیه به آرامی از بینی نفس بکشید.
 • نفس خود را به مدت ۷ ثانیه نگه دارید.
 • به مدت ۸ ثانیه به آرامی از دهان نفس بکشید.

خواب سریع | تکنیک های برای خواب سریع و راحت

«قانون ۴-۷-۸» به غیر از خواب برای چه مواقعی کاربرد دارد؟

باید بدانید که وقتی فردی دچار اضطراب یا استرس می شود، ترشح آدرنالین در خون افزایش یافته و در نتیجه سریع تر و سبک تر از قبل تنفس می کند. در چنین مواقعی، این تمرین نفس کشیدن همانند یک مسکن و آرامبخش عمل خواهد کرد.وقتی آگاهانه سرعت تنفس خود را کاهش می دهید، در واقع تپش های قلب خود را آرام کرده و در نتیجه بسیار سریع آرام می شوید.

 

این روش همچنین برای آرام کردن مغز نیز کاربرد دارد. دلیلش هم این است که باعث می شود تمرکز خود را به طور کامل روی تنفستان بگذارید. شما متوجه این امر نمی شوید، اما به دنبال این امر، سیستم عصبی مرکزی به تدریج فعالیت های خود را کاهش داده و متوجه خواهید شد که اضطراب به طور کامل از بین رفته است.

 

نتیجه کلی این نوع نفس کشیدن نیز آرامش سراسری بدن است. به دلیل سرعت و قدرت فیزیکی این ورزش، این تمرین حسی شبیه خلسه و بیهوشی را به انسان القا می کند.«اندرو ویل» یکی از پزشکان دانشگاه هاروارد در رابطه با «قانون ۴-۷-۸»  اعلام داشته که این دقیقا روشی است که مرتاض های هندی چندین قرن است که از آن استفاده می کنند. آن ها با استفاده از این ورزش تنفسی، بدن خود را به حالت آرامش عمومی می رسانند.

 

این ورزش تنفسی چه فوایدی دارد؟

با این روش نفس کشیدن می توانید در هر شرایط روحی که هستید، بسیار سریع به خواب رفته و به اختلال خواب خود پایان بدهید. همچنین، در مواقعی که عصبی، پراسترس یا مضطرب هستید می توانید با این روش نفس کشیدن، آرامش را به خود بازگردانید.

 

خوب خوابیدن - چگونه خوب بخوابیم؟ | مشوِرَپ

 

روش دوم : همچون سربازان نظامی 

روش نظامی که برای اولین بار توسط شارون آکرمن گزارش شده از کتابی با عنوان «آرامش و پیروزی: عملکرد قهرمانی» اقتباس شده است.

مدرسه پرواز نیروی دریایی امریکا، روش نظامی‌ای را برای خوابیدن سریع و راحت خلبانان‌اش ابداع کرد؛ روشی قدرت‌مند که به قول معروف اگر توپ هم بالای سرتان هوا کنند یا حتی مقدار زیادی کافئین در بدن‌تان باشد، در کمتر از ۲ دقیقه به راحتی به خواب می‌روید. اجرای آن تقریباً مثل فرایند یک مراقبه کوتاه است.پس از ۶ هفته تمرین، خلبانان حتی پس از نوشیدن قهوه و برغم وجود شلیک انواع اسلحه در پس‌زمینه می‌خوابیدند.

۷ عادت مفیدی که پس از اتمام دوره خدمت سربازی به سرعت فراموش خواهید کرد

نحوه عمل و تمرین:

عضلات تمام صورت از جمله عضلات داخل دهان را آرام کنید.

شانه‌های خود را رها کنید تا گرفتگی نداشته باشد و بگذارید دستان شما در دو سمت بدن شما بیفتد.

با بازدم، سینه را آرام کنید.

پا‌ها و ران‌ها را آرام کنید.

با تصور یک صحنه آرامش‌بخش، ۱۰ ثانیه ذهن خود را از هر چیز دیگری پاک کنید.

اگر این کار نشد، سعی کنید عبارت «فکر نکن» را به مدت ۱۰ ثانیه تکرار کنید.

در عرض ۱۰ ثانیه، شما باید بخوابید!

 

 

روش سوم : اسکریپت آرامش

9 گام تا رسیدن به آرامش عمیق و غلبه بر استرس درسی در شب امتحان

به مدت ۵ ثانیه ابرو‌های خود را تا حد ممکن بالا ببرید. این باعث می‌شود عضلات پیشانی شما سفت شود.

بلافاصله عضلات خود را آرام کنید و افت انقباض را احساس کنید.

۱۰ ثانیه صبر کنید.

لبخند بزرگی بزنید تا انقباض در گونه‌های شما ایجاد شود.

به مدت ۵ ثانیه نگه دارید.

آرام باشید.

۱۰ ثانیه مکث کنید.

چشمانتان را ببندید .

 ۵ ثانیه نگه دارید.

آرام باشید.

۱۰ ثانیه مکث کنید.

سر خود را کمی عقب بکشید تا به راحتی سقف را ببینید.

۵ ثانیه نگه دارید.

۱۰ ثانیه مکث کنید.

حالا دراز بکشید و بگذارید خوابتان ببرد.

در حین انجام این کار، توجه داشته باشید که بدن شما در هنگام استراحت و در حالت راحتی احساس آرامش کرده و سنگین می‌شود.

 

روش چهارم : نحوه خوابیدن در ۱۲۰ ثانیه

عوارض کمبود خواب؛ اگر ۲۴ ساعت نخوابیم چه اتفاقی برای ما می افتد؟ - چطور

اگر روش‌های قبلی به کار نیامد، این تکنیک‌ها را امتحان کنید!

بخواهید که بیدار بمانید.

قصد پارادوکسیکال، یعنی تلقین به خود برای بیدار ماندن ممکن است راهی مناسب برای سریع‌تر خوابیدن باشد.

در برخی از افراد - بویژه افراد مبتلا به بی‌خوابی - تلاش برای خوابیدن می‌تواند اضطراب آن‌ها را افزایش دهد.

تحقیقات نشان داده است که افرادی که قصد پارادوکسیکال را تجربه کرده‌اند سریع‌تر از کسانی که این کار را نکرده بودند به خواب رفته‌اند. اگر غالباً از تلاش برای خوابیدن احساس اضطراب می‌کنید، این روش ممکن است مؤثرتر از روش‌های سنتی تنفس عمدی باشد.

مکانی آرام را تجسم کنید

اگر شمارش اعداد یا گوسفندان ذهن شما را بیش از حد فعال می‌کند، سعی کنید تخیل خود را درگیر کنید.

برخی می‌گویند که تجسم چیزی می‌تواند آن را واقعی جلوه دهد و ممکن است این کار با خواب هم انجام شود.

در مطالعه‌ای که در سال ۲۰۰۲ در دانشگاه آکسفورد انجام شد، محققان دریافتند که افرادی که مشغول تصویربرداری بودند سریع‌تر از افرادی که حواس‌پرتی عمومی داشتند یا دستورالعمل ندارند، به خواب می‌روند.

 

 

روش پنجم : انحراف تصویر

به جای شمارش گوسفند، سعی کنید یک محیط آرام را با تمام احساساتی که در آن تجربه می‌کنید، تصور کنید. به عنوان مثال، می‌توانید یک آبشار، صدا‌های پرندگان، آب جوشان و رایحه چمن مرطوب را تصور کنید. نکته مهم این است که اجازه دهید این تصویر در مغز شما جای خود را بگیرد تا نگران دوباره درگیر شدن با افکار و نگرانی‌های قبل از خواب نشوید.

 

بایگانی‌های انحراف - نکات برتر برای زندگی بهتر|طراحی سایت، سئوی سایت، گرافیک سایت

 

 و چند توصیه دیگر :

اگر این روش‌ها را امتحان کردید و هنوز هم نمی‌توانید در ۲ دقیقه یا کمتر بخوابید، ببینید نکات دیگری وجود دارد که می‌توانید برای تبدیل اتاق خواب خود به مکانی مناسب‌تر برای خواب از آن استفاده کنید.

این موارد را پیشنهاد می‌کنیم:

 

 • قبل از خواب کتاب بخوانید.

هفت تجربه خواندنی برای خواندن کتاب

 • ساعت خود را از دسترس دور کنید.

بهترین زمان خواب چه ساعتی است؟

 • قبل از خواب دوش بگیرید.(اما نگذارید دمای آب بیش از ۴۰ درجه برسد چون نتیجه عکس می‌دهد.)

بهترین موقع برای دوش گرفتن چه زمانی است؟

 

 • پنجره را باز کنید تا اتاقتان خنک شود.

مشخصات یک پنجره خوب و مناسب - پنجره دو جداره آوان صنعت

 • جوراب بپوشید.

جوراب مچی طرح کاکتوس - فروشگاه اینترنتی کالا25

 •  رژیم غذایی سالم‌ داشته باشید.

۵ نکته اصلی درباره رژیم غذایی سالم - همشهری آنلاین

 •  ساعت مشخصی برای خوابیدن تنظیم کنید.

میزان خواب کافی برای شما چقدر است؟ - درمانکده

 • یوگای ساده ۱۵ دقیقه‌ای انجام دهید.

راهنمای خرید لباس یوگا مناسب را بخوانید

 • مقداری شیر گرم بنوشید.

شیر سرد | شیر سرد نسبت به شیر گرم مفیدتر است و خواص خود را حفظ می کند

 • تلفن خود را از رختخواب خود دور کنید.

عوارض و خطرات جبران ناپذیر خوابیدن کنار گوشی تلفن همراه

 • دمنوش بخورید (آروماتراپی): اسطوخودوس، بابونه یا مریم‌گلی.

۷ دمنوش تقویت ایمنی بدن را بشناسیم/مشاوره با پزشک طب ایرانی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency

 • زودترغذا بخورید تا فعالیت هضم معده موجب اختلال در خواب شما نشود.

۱۰ ماده غذایی‌ که غذای شما را خوشمزه‌تر می‌کند - همشهری آنلاین

 • گوش دادن به موسیقی کلاسیک قبل از خواب به آرامش ذهنی شما کمک می‌کند.

موسیقی کلاسیک چیست؟ - جشنواره موسیقی فجر

 •  نگرانی‌های خود را یاداشت کنید. نوشتن احساسات به شما کمک می‌کند حداقل برای همان شب ذهن‌تان آرام شود.

دفتر یادداشت پارچه ای ،شهر کودک،خرید دفتر یادداشت،خرید دفتر یادداشت فانتزی،خرید دفتر

 • نفس عمیق بکشید تا فشار عضلات، فشار خون و ضربان قلب‌تان پایین بیاید و همه این‌ها به خوابیدن شما کمک می‌کند.

مقابله با خشم | تاثیر نفس عمیق

 • پرده‌های ضخیم بخرید.

انواع پرده ضخیم | فروشگاه آنلاین پرده دکوخان

 • از مصرف موادی که خواب را مختل می‌کنند مانند نیکوتین، کافئین و الکل خودداری کنید.

اختلالات مرتبط با کافئین - فکر بنیان

 • فقط اگر خسته هستید وارد رختخواب شوید.

علت همیشه خسته بودن چیست؟ 19 علت اصلی خستگی مداوم

 • اگر ظرف ۲۰ دقیقه به خواب نرفتید از رختخواب خارج شوید.

مزایا و معایب مرتب کردن رختخواب

مجله امروز
۲۶ آبان ۰۰ ، ۱۵:۴۵

9 راه درست کردن لواشک خونگی

لواشک خونگی:

خرید و قیمت لواشک زغال اخته خانگی از غرفه محصولات خانگی هانیه | باسلام

 

لواشک خوراکی کاملا طبیعی و دست ساز است که اتفاقا خانگی اش طرفداران بیشتری دارد.

لواشک ها اگر به صورت بهداشتی و خانگی تهیه شوند، به دلیل آن که نسبت به لواشک های صنعتی از نمک، شکر، اسید و مواد نگه دارنده تهیه نمی شوند، خواص تغذیه ای و درمانی موثرتری داشته و مصرف مرتب آنها می تواند تا حدود زیادی برای سلامت مفید باشند.

 

 

آموزش 9 نوع لواشک ساده و خوشمزه خونگی :

1.لواشک آلو:

 

آلو مثل دیگر میوه‌های تابستانی کال و رسیده دارد که از ترش و شیرین متغیر است. آلو انواع مختلفی دارد و در رنگ‌های زرد، سرخ و بنفش و با طعم‌های ترش، شیرین و ملس دیده می‌شود. غیر از این، نوع آبدار و گوشتی دارد که طبیعتا نوع آبدارش برای درست کردن لواشک، بسیار مناسب‌تر است.

 

طرز تهیه لواشک آلو | آموزش تهیه لواشک آلو | دستور تهیه لواشک آلو - ویکی ناب

 

مواد لازم:

 • آلو: یک کیلوگرم
 • نمک: یک قاشق مرباخوری
 • آب: دو لیوان

 

طرز تهیه:

معمولا آلو‌های رسیده و له شده برای پخت لواشک مناسب ترند. آلو‌ها را خوب بشویید و درون قابلمه بریزید. دو لیوان آب را روی آلو‌ها بریزید و قابلمه را روی حرارت بگذارید. اول شعله را زیاد کنید تا آب جوش بیاید، اما بعد از جوش آمدن، حتما شعله را کم کنید و نمک را اضافه کرده و خوب هم بزنید.

 

اصلا به این فکر نکنید که در قابلمه را بگذارید، چون خیلی زود آلو‌ها سر رفته و گاز شما را کثیف می‌کند. هرگز آب بیشتری به قابلمه آلو اضافه نکنید، چون باید غلظتش حفظ شود. نگران نباشید آلو‌ها به کف قابلمه نمی‌چسبد. هر چند دقیقه یک بار که گذرتان به آشپزخانه افتاد، قابلمه آلو را هم بزنید، اما لازم نیست بالای سرش بایستید. هرچه آلو با حرارت کم و زمان زیادتری بپزد، لواشک بهتری به شما می‌دهد.

 

بعد از گذشت یک یا دو ساعت که بستگی به جنس آلو دارد، حرارت را خاموش کنید. بهترین زمان موقعی است که آلو‌ها دیگر شکل خود را از دست داده اند و وقتی هم می‌زنید، هسته‌ها جدا شده و روان و معلق در قابلمه دیده می‌شوند. محصول هم شبیه آش شده است. اگر آلوی شما زردرنگ است و دوست دارید رنگش قرمز شود، کافی است چند دانه آلوی قرمز به ظرف اضافه کنید. اگر آلو قرمز نداشتید، چند عدد گیلاس هم می‌تواند این کار را بکند.

 

به خاطر داشته باشید هرگز برای ترش شدن لواشک، آبلمیو یا افزودنی دیگری اضافه نکنید. ترشی خود آلو همراه با نمک کافی است. قابلمه را بگذارید تا خنک شود. بعد از خنک شدن یک لگن و یک آبکش یا صافی اندازه هم و مناسب، آماده کنید.

 

آلو‌های پخته را داخل آبکش یا صافی بریزید و یا دست آن را هم بزنید تا به تدریج از صافی رد شده و به کاسه یا لگن زیری بریزد. اگر دست شما به آلو یا مواد اسیدی حساس است، حتما موقع صاف کردن آلو، دستکش دستتان کنید. این قدر این کار را ادامه دهید تا فقط هسته‌ها آلو در آبکش باقی بمانند. حالا مایع لواشک آماده است.

 

طرز تهیه لواشک آلو خوشرنگ با دو طعم ترش و ملس - کتاب کاله

 

 

2.لواشک زردآلو و گلابی:

 

اگر شیرین پسند هستید از لواشک آلو فاصله بگیرید. سراغ زردآلو‌های مانده در یخچال بروید یا به قیمت ارزان تری زردآلو‌های له شده را از میوه فروشی تهیه کنید.

برای شیرین‌تر شدن لواشکتان، می‌توانید چند گلابی به آن اضافه کنید. در نظر بگیرید که تمام لواشک‌ها خاصیت روان کردن مزاج را دارند، چه رسد به این لواشک! این خاصیت این لواشک به خاطر گلابی بیشتر هم هست، پس موقع مزه مزه کردن لواشک، حواستان به این خاصیت هم باشد.

 

طرز تهیه لواشک زردآلو خانگی خوشمزه با طعم لواشک بازاری

 

مواد لازم:

 • زردآلو: یک کیلوگرم
 • گلابی: سه عدد
 • نمک: نصف قاشق مرباخوری
 • آب: دو لیوان


طرز تهیه:

زردآلو‌ها را بشویید و بگذارید آبشان برود. تمام زردآلو‌ها را دو نیم کرده و هسته آن‌ها را خارج کنید. زردآلو‌های دو نیم شده را داخل قابلمه بریزید. گلابی‌ها را شسته و قاچ کنید. چوب و هسته میانی آن‌ها را خارج کنید و همراه زردآلو‌ها داخل قابلمه بریزید. آب را اضافه کنید.

ابتدا با حرارت بالا و بعد از جوش آمدن با حرارت پایین آن را بپزید. نمک را فراموش نکنید. به خاطر بافت سفت گلابی این لواشک زمان بیشتری برای پخت نیاز دارد. باید آن را هم بزنید. بعد از گذشت تقریبا سه ساعت وقتی دیگر میوه‌ها قابل شناسایی نبودند، حرارت را خاموش کنید.

بگذارید قابلمه سرد شود و بعد آن را داخل آبکش یا صافی بریزید که زیرش لگن مناسبی قرار دارد. دستکش بپوشید و مخلوط لواشک را صاف کنید، چون ممکن است دانه‌های بافت گلابی زیر دندان حس شود، صافی ریزتری انتخاب کنید. مخلوط غلیظ تری نسبت به لواشک آلو رو به رو می‌شوید. پس حواستان باشد سینی بزرگ تری انتخاب کنید و لایه نازک تری از آن را داخل ظرف پهن کنید.

 

طرز تهیه لواشک زردآلو خانگی + معرفی انواع چاشنی لواشک • ستاره

 

 

3.لواشک آلبالو، زرشک و انار:

ترکیبی از آلبالو، زرشک و انار، لواشک فوق العاده‌ای به شما می‌دهد. کسانی که دوست دارند معده شان سوراخ شود یا معده قوی دارند، این لواشک را امتحان کنند. این معجون فوق العاده ترش، روز شما را می‌سازد البته اگر آن را با معده خالی مصرف نکنید، بهتر است این خوراکی هیجان انگیز را بعد از غذا میل کنید.

توجه کنید تمام این میوه‌های قرمز، منبع مهم آنتی اکسیدان هستند و برای سلامتی بسیار مفید. خوبی این لواشک این است که بسیار سلامت است و خوردنش به کسانی که چربی و قند خون دارند، توصیه می‌شود.

آموزش مرحله به مرحله لواشک آلبالو؛ با طعم لواشک‌های بیرون! - مجله اکالا

 

مواد لازم:

 • آلبالو: یک کیلوگرم
 • زرشک: ۲۵۰ گرم
 • انار: چهار عدد
 • نمک: دو قاشق مرباخوری
 • گلپر: یک قاشق چایخوری
 • آب: چهار لیوان

طرز تهیه:

این لواشک پخت نسبتا سخت تری دارد و به خاطر گرانی میوه هاش، هزینه بر است. پختن این لواشک کمی سخت‌تر و متفاوت از آلوست. چون جنس و بافت این میوه‌ها با هم همخوان نیست، شیوه پخت جداگانه‌ای دارند. ابتدا انار‌ها را دانه کنید. به وسیله آبمیوه گیری یا با فشار گوشتکوب می‌توانید آب دانه‌ها را بگیرید. آب انار را داخل یک قابلمه بریزید. به آب انار نمک و گلپر اضافه کنید و بگذارید روی حرارت کم به جوش بیاید. حرارت را کم کنید و چند ساعتی صبر کنید تا مایع غلیظ شود. وقتی مایع به غلظت رب رسید، زیر آن را خاموش کنید و بگذارید سرد شود.

در این فاصله، آلبالو‌ها را شسته و بدون این که هسته گیری داخل قابلمه بریزید، زرشک‌ها را هم شسته و به قابلمه آلبالو اضافه کنید، چون هر دو میوه بافت یکسانی دارند، زمان پختشان شبیه هم است. آب و نمک را فراموش نکنید. با حرارت نیمه اجاق گاز، آن را دو ساعتی بپزید و چندین بار هم بزنید. وقتی شکل آلبالو‌ها از دست رفت و دیگر آلبالوی درسته‌ای ندیدید، حرارت را خاموش کنید.

بعد از سردشدن، آلبالو و زرشک را از صافی رد کنید. ممکن است دانه‌های زرشک حل نشده باشند، اما نگران نباشید، خاصیتش را به مخلوط لواشک شما داده است. حالا مخلوط لواشک را از صافی رد کنید. آب انار سفت شده را هم به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید. مطمئنا از دیدن رنگ قرمز شفاف و زیبای مخلوط به دست آمده شگفت زده خواهیدشد.

 

طرز تهیه لواشک آلبالو، زرشک و انار | آموزش تهیه لواشک زرشک و انار | دستور تهیه - ویکی ناب

 

 

5.لواشک خانگی سیب:
شما به دو روش سنتی و مدرن می‌توانید لواشک خانگی سیب را آماده کنید. شاید برایتان این سوال ایجاد شود که چگونه لواشک را خشک کنیم؟ طبیعتا روش سنتی همان روشی است که مادربزرگ‌ها از آن استفاده می‌کردند و روش مدرن نیز استفاده از دستگاه‌های خشک کن یا فر گاز است. 

لواشک سیب بسته 20 عددی نامیک - جویم کالا

 

مواد لازم:

 • سیب به مقدار مورد نیاز
 • شکر به میزان کافی
   

طرز تهیه:
 ابتدا سیب‌ها را کاملا بشویید و سپس آن‌ها را خرد کنید. فراموش نکنید قسمت‌های خراب شده را از سیب جدا کنید. بعد آن‌ها را داخل یک قابلمه سایز متوسط ریخته و به‌اندازه‌ای آب بریزید که روی میوه‌ها را بپوشاند.

سپس یک قاشق شکر داخل قابلمه ریخته و اجازه دهید با حرارت ملایم بپزد.

بعد از پخته شدن سیب‌ها آن‌ها را از روی حرارت برداشته و بگذارید تا با دمای اتاق یکی شود.

 حالا نوبت به له کردن میوه‌ها رسیده است. برای این کار می‌توانید از گوشت‌کوب برقی یا مخلوط کن استفاده کنید. فرایند مخلوط کردن و له کردن را تا جایی ادامه دهید که سیب ها به پوره تبدیل شوند.

سپس دوباره میوه پوره شده را روی حرارت قرار دهید و بگذارید ۲۰ دقیقه روی شعله ملایم گرم شود. این عمل غلظت مواد را بیشتر کرده و باعث بافت نرم و بهتر لواشک می‌شود. زمانی که روی سطح مواد حباب‌های ریز را مشاهده کردید، وقت آن است که آن را از روی شعله بردارید.

 نوبت به جذاب‌ترین قسمت ماجرا رسیده است. حالا وقت آن رسیده که مایه لواشک را بر روی سینی پهن کنید. شما می‌توانید مستقیم مایه را روی سینی فلزی قراره داده و یا قبل از پهن کردن یک پلاستیکی نایلونی روی سینی بگذارید و کمی آن را چرب کنید. سپس مایه را روی نایلون بریزید.

نکته: به جای نایلون، از کاغذ روغنی نیز می‌توانید استفاده کنید.

می‌توانید به وسیله یک قاشق یا کفگیر چوبی مواد را به‌صورت کاملا یکسان روی سطح نایلون یا سینی پخش کنید تا ضخامت تمام قسمت‌ها با‌هم برابر باشد.

 

آشپزی رنگی - لواشک سیب و گلابی - رنگی رنگی

 

 

6.لواشک توت فرنگی:


مواد لازم:

 •  توت‌فرنگی به مقدار مورد نیاز
 •  عسل

 

طرز تهیه لواشک توت فرنگی | آموزش تهیه لواشک توت فرنگی | دستور تهیه لواشک - ویکی ناب

 

طرز تهیه:


 برای درست کردن این لواشک لذیذ پس شستن توت‌فرنگی‌ها سر آن‌ها را جدا کرده و داخل مخلوط کن بریزید.

سپس باتوجه به حجم توت‌فرنگی‌ها کمی عسل داخل مخلوط‌کن ریخته و آن‌ها را حسابی با‌هم مخلوط کنید.

 مواد مخلوط شده را روی کاغذ روغنی قرار داده و داخل سینی فر بگذارید. می‌توانید برای پخش کردن مواد از یک قاشق سیلیکونی استفاده کنید تا مواد به آن نچسبد.

 سینی باید دمای ۱۵۰ درجه به مدت ۴ ساعت داخل فر باشد. پس از اتمام این مرحله اجازه دهید تا در دمای اتاق به مدت ۴ ساعت استراحت کند.

 

طرز تهیه لواشک توت فرنگی خانگی ترش و شیرین • ستاره

 

 

 7.لواشک تمشک:

 

مواد لازم :

 

 • تمشک (سیاه)    3 فنجان
 • برگ نعنا    ربع فنجان
 • عسل    ربع فنجان
 • آب لیمو    2 قاشق غذاخوری
 • تراشه های پوست لیمو    2 قاشق غذاخوری
 • کاغذ پوستی    به میزان لازم

 

دستور پخت “لواشک تمشک” با طعم فوق العاده


طرز تهیه :

فر را بگذارید در دمای ۱۷۰ درجه فارنهایت گرم شود.
تمشک ها، برگ های نعنا، عسل، تراشه های پوست لیمو و آب لیمو را داخل مولینکس یا بلندر بریزید و آنها را ۳۰ ثانیه مخلوط کنید تا نرم و یکنواخت شوند.
اگر از تخم و دانه میوه ها خوشتان نمی آید، این مخلوط را چند بار از صافی بگذرانید.
روی سینی فر کاغذ پوستی پهن کنید.
پوره حاصل را روی کاغذ بریزید و با قاشقی خوب آن را پهن کنید.
این سینی را داخل فر بگذارید و حدود ۶ ساعت بپزید تا دیگر خیس نباشد.
سپس از فر درآورید و با قیچی کاغذ را به دو نیم ببرید.
سپس کاغذها را به شکل سیگار برگ بپیچید.
در آخر این رول میوه ای را به قطعات کوچک تری ببرید و سرو کنید.
بهتر است برای نگهداری لواشک تمشک به مدتی طولانی تر آن را در ظروف بدون هوا نگهداری کنید.
برای سرو کردن لواشک تمشک کاغذ آنها را بکنید و دور بیندازید.

 

طرز تهیه لواشک آلو + نکات | مجله اینترنتی آوای مهر

 

8.لواشک کیوی :

از دسته لواشک های بسیار خوشمزه و جذاب است که می توانید به راحتی در فصل پاییز و زمستان با رسیدن کیوی درست کنید.میوه کیوی بسیار پر خواص بود از جمله کمک به جوانسازی پوست، کنترل سموم بدن، کمک به کاهش وزن و … اشاره کرد.

مواد لازم :

 • کیوی ۳ کیلوگرم
 • شکر به مقدار دلخواه

 

طرز تهیه لواشک کیوی خانگی ترش و خوشمزه با آفتاب و سولاردمطرز تهیه :


ابتدا کیوی ها را بشورید و اگر قسمتی از آنها خراب است را بگیرید تا باعث مزه تلخی لواشک نشود سپس کیوی ها را پوست بگیرد و به قطعات کوچک خرد کنید.

پخت کیوی
قطعات خرد شده کیوی را داخل قابلمه ریخته و روی حرارت بگذارید تا کیوی ها پخته و نرم شوند و آب اضافی کیوی تبخیر شود. در این مرحله اگر کیوی های انتخابی شما ترش بود می توانید به دلخواه ۲ ق غذا خوری شکر اضافه کنید تا طعم لواشک را متعادل کند اگر نه می توانید شکر را حذف کنید.

میکس کردن کیوی
وقتی کیوی ها پخته شدند آن ها را داخل مخلوط کن ریخته یا به کمک غذاساز یا گوشکوب برقی یا دستی خوب له می کنید باید پوره پوره شود.


 خشک شدن لواشک کیوی خانگی
وقتی کیوی ها را پوره کردید داخل سینی فلزی نایون فریزر بپوشانید و مواد کیوی را روی سینی ریخته و سطحش را صاف کنید و برای چند روز جلو آفتاب یا کنار بخاری قرار دهید تا خشک شوند. لواشک را بعد از خشک شدن به اندازه دلخواه ببرید.

 

مشخصات، قیمت و خرید لواشک کیوی - آلوچه

 

 

9.لواشک زغال اخته:


مواد لازم:

 • زغال اخته    ۱ کیلوگرم
 • نمک    نصف قاشق چایخوری
 • پودر گلپر    نصف قاشق چایخوری

 

طرز تهیه لواشک زغال اخته | حیاط خلوت

 

طرز تهیه :

به مدت ۱۵ دقیقه زغال اخته‌ها را درون تشت آب بخیسانید تا هم به خوبی شسته شوند و هم بافت آن کمی نرم شود.
پس از آن، به آرامی آن‌ها را درون آبکش ریخته و اجازه دهید کاملا خشک شوند.
سپس زغال اخته‌های خشک شده را درون یک قابلمه ریخته و با دست خشک و تمیز چنگ بزنید تا هسته‌ها از گوشت آن جدا شوند.
در مرحله بعدی، میوه‌های له شده را درون سبد آبکش ظریفی ریخته و با دست کاملا مالش دهید تا عصاره زغال اخته از هسته جدا شود. (شما می‌توانید برای راحتی کار زغال اخته‌ها را کمی بپزید تا نرم‌تر شده و کار راحت‌تر شود، اما با این روش رنگ و مزه جذاب‌تری خواهید داشت!)

وقتی پوره زغال اخته را از هسته جدا کردید، نمک و گلپر را به مواد اضافه کرده و سس لواشک را درون سینی‌هایی که قبلا آن را با نایلون یا کاغذ روغنی پوشانده‌اید بریزید.

مواد را به صورت یکدست و با ضخامت مناسب در همه جای سینی پخش کنید.
حالا سینی‌های لواشک را زیر نور مستقیم خورشید قرار دهید تا پس از ۱-۲ روز کاملا خشک شده و آماده مصرف گردند.
نکته: توجه کنید که اگر تاب و تحمل بالایی دارید، می‌توانید این لواشک را در سایه و به مدت ۵-۷ روز خشک کنید تا رنگ آن جذاب‌تر و زیباتر شود.
در انتها می‌توانید لواشک را با کاغذ روغنی رول کرده، به قطعات دلخواه برش زده و در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

 

بهترین فروشنده لواشک زغال اخته بسته بندی - بازار خرید و فروش انواع لواشک | لواشک

 

 

نکات جالب:

نکته 1: کابینت سرد و خشک بهترین محل نگهداری لواشک است، بنابراین هرگز آن را درون یخچال نگذارید، چون به هم می‌چسبد.

نکته 2: کیوی میوه‌ای است که به تنهای تبدیل به لواشک نمی‌شود، چون اسید بالایی دارد و هرگز نمی‌گیرد. باید با میوه‌ای مثل آلو ترکیب شود.

نکته 3: می‌توانید خلاقیت به خرج دهید. ترکیبی از همه میوه‌های داخل یخچال را داخل قابلمه ریخته و لواشکی با طعم جدید درست کنید.

نکته 4:گر طعم ترش لواشک را دوست دارید می توانید مقداری نمک نیز به لواشک اضافه کنید.

نکته 5:مصرف زغال ‌اخته در جلوگیری از بروز زردی نوزادان مهم و تاثیرگذار است و به همین دلیل حضور این میوه را در سبد غذایی مادران باردار توصیه می‌کنند.

 

کسب درامد از تولید لواشک خانگی - پراوش لواشک خانگی

 

 

مجله امروز

تغییر نام در شناسنامه :

نحوه تغییر سن در شناسنامه - کاهش سن و افزایش سن در شناسنامه- نوین وکیل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به عنوان اولین وظایف پدر و مادر می توان از وظیفه انتخاب نام مناسب نام برد.

نام و در واقع همان اسم کوچک ، در کشور و در دین ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است. هم در قرآن به آن اشاره شده است و هم در کشور بسیار حائز اهمیت میباشد.

 

به هر دلیلی که فرد پس از رشد و رسیدن به سن قانونی از نام خود راضی نباشد و یا نام مناسبی برای آن ها انتخاب نشده است و مشتاق به تغییر نام خود هستند، به شرط قانع نمودن قاضی می تواند آن را تغییر دهد.

 

البته باید توجه داشت که در سیستم حقوقی فعلی به دلیل غلبه تعصبات مذهبی امکان تغییر نام های مذهبی خاص و مقدس وجود ندارد.هرکس می تواند برای یکبار درخواست تغییر نام بدهد. برای تغییر اسم و نام کوچک یا باید مطابق ماده 20 قانون ثبت احوال به آن اداره مراجعه نمود و یا در صورت عدم حصول نتیجه از آن روش یا عدم پذیرش درخواست از سوی آن اداره می توان با طرح دعوای حقوقی در دادگاه اجبار اداره ثبت احوال به تغییر مورد نظر را درخواست کرد.

 

 

ماده 20 قانون ثبت احوال کشور در خصوص تغییر اسم:

پروانه خدمات ثبت احوال - خدمات ثبت احوال برای دفاتر پیشخوان دولت - ثبت شرکت


انتخاب نام با اعلام کننده است، برای نام گذاری یک نام ساده یا مرکب ( حسین ، محمد مهدی و مانند آن ) که عرفا" یک نام محسوب می شود انتخاب خواهد شد.

تبصره 1 : انتخاب نامهائی که موجب هتک حیثیت مقدسات اسلامی می گردد و همچنین عناوین و القاب و نام های زننده و مستهجن یا نامتناسب با جنس ممنوع است.

تبصره 2 : تشخیص نام های ممنوع با شورای عالی ثبت احوال می باشد و این شورا نمونه های آن را تعیین و به سازمان اعلام می کند.

تبصره 3 :‌ انتخاب نام در مورد اقلیتهای دینی شناخته شده در قانون  اساسی تابع زبان و فرهنگ دینی آنان است.

تبصره 5 :‌ ذکر سیادت در اسناد سجلی ساداتی که سیادت آنان در اسناد سجلی پدر و یا جد پدری مندرج باشد و یا سیادت آنان با دلائل شرعی ثابت گردد الزامی است، مگر کسانی که خود را سید ندانند و یا عدم سیادت آنان شرعا"  احراز شود.

 

 

نمونه رای دادگاه تغییر نام کوچک

 

نام های قابل تغییر


به موجب ماده 20 قانون ثبت احوال و تبصره های آن انتخاب نام های زیر ممنوع و دارندگان آنها می توانند با رعایت مقررات مربوطه نسبت به تغییر آن اقدام نمایند:

 

1. نام هایی که موجب هتک حیثیت مقدسات اسلامی می گردد مانند: عبدالات،عبدالعزی (لات و عزی نام دو بت درمکه معظمه دوران قبل از اسلام است)


2. القاب اعم از ساده و مرکب مانند : ملک الدوله ، خان ، یا شوکت الملک ، حاجیه سلطان و سلطانعلی و .....                          
3. اسامی زننده و مستهجن : زننده و مستهجن آندسته از نام هائی است که بر حسب زمان، مکان یا مورد بدلایل و جهات زیر برای دارنده آن زننده و مستهجن باشد و مراتب به تأیید شورایعالی برسد.


4. نام هایی که معرف صفات مذموم و مغایر با ارزش های والای انسانی است مانند : گرگ ، قوچی و ....                          
5. نام هایی که با عرف و فرهنگ غالب و مقدسات مذهبی مردم مغایر باشد مانند : لات ، خونریز ، چنگیز و شاهدوست


6. نام هایی که موجبات اشاعه و ترویج فرهنگ بیگانه گردد مانند : وانوشکا ، ژاکاردو  و ....                                        

5. نام هایی که موجب تحقیر اشخاص بوده و یا معنای لغوی آن در جامعه قابل پذیرش نباشد مانند : صدتومانی ، گت آقا ، کنیز،گداو... 

 

صدور شناسنامه المثنی چقدر طول می‌کشد؟

 

وهمینطور موارد زیر:

 

1. اسامی نامتناسب با جنس مانند : ماشاءاله برای اناث و یا انتخاب نام اشرف و یا اکرم برای افراد ذکور


2. حذف کلمات زائد و غیر ضروری در نام اشخاص مانند : قلی ، غلام ، گرگ ، ذولف , قوچ , آقاخانم , خان, میرزا, بیگ , بیگم, کربلائی , مشهدی و ....


3. تصحیح اشتباهات املائی در نام اشخاص که بدلیل عدم آشنائی مامور با لهجه ها و الفاظ و معانی محلی و یا ناشی از تلفظ اظهار کننده پیش آمده  مانند: زهراب به سهراب و یا منیجه به منیژه و ....                                                                              
4. هم نام بودن فرزند با پدر و یا مادر در یک خانواده


5. هم نام بودن برادران و یا خواهران در یک خانواده


6. تغییر نامها از صورت عربی رسم الخط به شکل فارسی از قبیل رحمن به رحمان ، اسمعیل به اسماعیل اسحق به اسحاق


7. تغییر نام کسانیکه با تأیید مراجع ذیصلاح بدین مبین اسلام مشرف می شوند.


8. تغییر نام کسانیکه نام آنها اسامی ایام هفته باشد.


9. تغییر نام کسانیکه تغییر جنسیت داده و دادگاه صالحه حکم به تغییر نوع جنس در اسناد سجلی و شناسنامه آنان صادر نموده است.


10. پیشوند " عبد " خاص اسامی و صفات ذات پروردگار است و در سایر موارد متقاضی می تواند تقاضای حذف آنرا بنماید.


11. تغییر نام کسانیکه دارای اسامی مستعار نیز می باشند مثل حسین(کامبیز) یا معصومه(سوسن) و ..... 

 

تعبیر خواب شناسنامه جدید ، معنی دیدن شناسنامه جدید در خواب های ما چیست - فال و خواب

 

اشخاص واجد شرایط تغییر اسم :

1. اشخاص 18 سال به بالا


2. افراد کمتر از 18 سال که دارای حکم رشد باشند


3. پدر یا جد پدری با ارائه شناسنامه خود جهت فرزندان کمتر از 18 سال


4. سرپرست قانونی ( قیم ، امین ، وصی ) برای افراد صغیر و محجور با ارائه مدارک مستند که سمت او احراز شده باشد

 

LIVI Diamante Rhinestone Number 18 Cake Topper For 18th Birthday Wedding Anniversary Party Decoration Supplies | Shopee Philippines

مدارک مورد نیاز:

1 - ارائه اصل شناسنامه و دو برگ تصویر آن.

 

2 - تکمیل فرم درخواست تغییر نام. (فرم شماره 5)

 

3 - پرداخت هزینه  متعلقه طبق تعرفه جاری

 

نمونه دادخواست تغییر نام کوچک فرزند توسط ولی قهری - نحوه

 

نحوه مراجعه :

سازمان ثبت احوال کشور - صدور شناسنامه( تعویض و المثنی)

 

1 - برای تغییر نام کلیه ادارات ثبت احوال سراسر کشور آمادگی دریافت مدارک یاد شده را در ساعات و ایام اداری دارند.
ضمنا" تنظیم و تسلیم درخواست تغییر نام در غیر از محل صدور شناسنامه بلامانع است که در این گونه موارد پس از پذیرش درخواست و ارسال آن به اداره ذیربط (محل صدور شناسنامه ) و طرح در هیات حل اختلاف (فرم شماره 6)  اقدام لازم معمول و نتیجه جهت اطلاع متقاضی به اداره ارسال کننده اعلام خواهد شد.

 

2 - نظر به اینکه درخواست تغییر نام می بایست در هیات حل اختلاف اداره ذیربط (محل صدور شناسنامه ) مطرح و نسبت به آن با رعایت قوانین و مقررات مربوطه اتخاذ تصمیم گردد . فلذا موافقت با تغییر نام مورد درخواست موکول به رای صادره از سوی هیات حل اختلاف خواهد بود .

 

3 - پس از وصول رای هیات حل اختلاف بشرح ذیل اقدام خواهد شد.


الف : در صورتی که رای صادره بر له ( موافق ) خواسته درخواست کننده صادر شده باشد پس از رؤیت متقاضی و تقاضای اجراء نسبت به تعویض شناسنامه با نام جدید اقدام خواهد شد.


ب : چنانچه رای صادره بر علیه ( مخالف ) خواسته درخواست کننده صادر شده باشد متقاضی پس از رؤیت آن در صورت تمایل می تواند باستناد ماده 4 قانون ثبت احوال ظرف مهلت مقرر ( 20 روز از تاریخ ابلاغ ) نسبت به تصمیم متخذه به دادگاه محل اقامت خود مراجعه و اعتراض نماید.
 

شناسنامه | دارالترجمه رسمی هزاره

 

مواردی که تغییر نام انجام نمیشود :

باید در نظر داشت تغییر نام و اسامی و صفات باری تعالی و نام­های دینی و مذهبی در سازمان ثبت احوال ممنوع است.

به همین دلیل در صورتی که فرد دارای نام کوچک دینی و مذهبی، تاکید بر تغییر نام کوچک خود داشته باشد باز هم باید دادخواست خود را به دادگاه امور حسبی (حقوقی) تقدیم کند.

 

در این صورت دادگاه پس از رسیدگی مطابق قانون، رای صادر خواهد کرد. در یکی از نمونه های چنین آرایی، پس از آنکه خواهان بارها با اصرار از دادگاه درخواست تغییر نام کوچک مذهبی و دینی خود را کرده بود، رای صادره ضمن موافقت با چنین درخواستی، عنوان کرده بود خواهان لیاقت داشتن چنین نامی را ندارد!

 

بر این اساس باید توجه داشت مقررات جاری، اسامی و نام های معصومان نظیر: محمد، علی، حسن، حسین، فاطمه، زهرا غیر قابل تغییر اعلام کرده است. با این وجود در صورتی که افراد نام آنها با پدر، مادر، خواهر، برادر مشابه باشد می توانند نسبت به تغییر نام خود به واژه ای مناسب اقدام کنند.

 

شناسنامه جدید رایانه ای - دارالترجمه رسمی رنسانس

 

چنانچه درخواست تغییر نام افراد مورد موافقت سازمان ثبت احوال قرار نگیرد این سازمان مراتب کتباً مخالفت با درخواست را به متقاضیان ابلاغ می کند تا در صورت اصرار آنها به تغییر نام، از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به مراجع قضایی مراجعه کرده و درخواست تغییر نام خود را از آن مرجع با عنایت به مخالفت سازمان ثبت احوال کنند. در این صورت، سازمان ثبت احوال به عنوان خوانده، طرف شکایت افراد متقاضی قرار گرفته و دادگاه پس از رسیدگی به دفاعیات دو طرف، اقدام به صورت رای می کند.

 

باید به شما بگوییم که در چه در قانون ثبت احوال و چه در دیگر قوانین منعی برای تغییرنام های مذهبی وجود ندارد اما ثبت احوال مقرراتی را برای تغییر نام در حوزه کاری و وظایف خودش ترتیب داده است که برای ادارات ثبت احوال لازم الاجرا هستند و آن این است که نام جدیدی که فرد برای خود انتخاب میکند باید فراوانی بیشتری نسبت به نام پیشین خودش داشته و به دلیل فراوانی اسامی مذهبی عملاً تغییر نام های مذهبی را غیر ممکن میسازد.

 

امادر بسیاری از موارد نیز در پرونده ها دیده شده که از طریق پیگیری های قضائی افراد نام های مذهبی خود را تغییر داده اند و منع قانونی نیز وجود نداشته است.

تغییرنام برای افرادی که مسلمان نیستند و تابع اقلیت های دینی میباشند
در اینجا نیز هیچ مانعی وجود ندارد و همانند موارد بالا اقدام میشود لکن در قانون ثبت احوال مقرره ای وجود دارد که در آن گفته شده که انتخاب نام در مورد اقلیت های دینی شناخته شده در قانون اساسی تابع زبان و فرهنگ دینی آنان است. در اسناد سجلی اقلیتهای دینی شناخته شده در قانون اساسی کشور نوع دین آنان قید می‌شود.

 

جزییات تغییر نام در شناسنامه + مدارک مورد نیاز

مجله امروز
۲۴ آبان ۰۰ ، ۱۳:۴۶

10 روش سریع تهیه خامه قنادی

خامه قنادی یا خامه فرم گرفته چیست ؟

طرز تهیه خامه قنادی با خامه صبحانه | خبرگزاری ایلنا

 

خامه قنادی به خامه‌های شیرین با چربی بالای ۳۰ درصد گفته می‌شود که در مغازه‌های لوازم قنادی و هایپرمارکت‌ها موجود است. خامه‌های قنادی معمولا در بسته‌های ۱ تا ۵ کیلویی موجود هستند. خامه قنادی شیرین است و نیازی به اضافه کردن شکر ندارد. روش نگهداری خامه قنادی به این صورت است که باید حتما در فریزر نگهداری شود. معمولا ۶ ماه تاریخ انقضا دارد و موقع استفاده باید از فریزر خارج کنید و در یخچال بگذارید تا یخ آن کم کم آب شود.

 

خامه فرم‌ گرفته که در دنیا با نام ویپینگ کریم شناخته می‌شود، همان خامه‌ای است که برای تزیین کیک و شیرینی تر از آن استفاده می‌شود.  خامه زده شده یا خامه فرم گرفته خامه‌ای است که توسط همزدن با همزن برقی، همزن دستی یا چنگال، هوا به داخل آن وارد شده و به صورت سبک و پَرمانند در می‌آید.

طرز تهیه خامه فرم گرفته برای تزیین انواع کیک در منزل

 

تهیه خامه کیک اسفنجی دغدغه خیلی از دوستان علاقه مند به آشپزی است که تمایلی به استفاده به خامه قنادی آماده ندارند. شما هم اگر بخواهید شیرینی پزی و کیک پزی در منزل را یک مرحله پیشرفته تر بنید و لذت بیشتری از کیک پزی ببرید احتمالاً دوست دارید پختن انواع شیرینی و کیک خامه ای را امتحان کنید تا بتوانید برای مراسم های تولد و مهمانی ها و عصرانه های خود کیک ها و شیرینی های خامه ای خوشگل و خوشمزه درست کنید. تهیه کردن خامه فرم گرفته و یا خامه کیک اصلاً کار سختی نیست و در کمتر از نیم ساعت آماده است که بیشتر زمان هم صرف خنک شدن خامه کیک شده و نیازی نیست شما کاری بکنید. 

 

عکس با کیفیت کیک اسفنجی تزئین شده با خامه و توت فرنگی های برش خورده و قرار گرفته در ظرف چینی سفید و پارچه سبز در کنارش | عکس با کیفیت و

 

 

روش 1:

برای این کار خامه پر چرب را از لبنیات فروشی تهیه کنید. یا از خامه پاکت صورتی استفاده کنید که به صورت قالبی از پاکت خارج میشود. اگر قسمتی از خامه مایع است آن را حتما جدا کنید. چون باعث شل شدن خامه کیک میشود. حال در مرحله اول، خامه، شکر و وانیل را در کاسه استیل بزرگ بریزید و با هم مخلوط کنید. ظرف را در فریزر قرار دهید تا اطراف خامه یخ بزند (حدود ۴۵ دقیقه).

ظرف خامه را از فریزر خارج کنید. با قاشق یا چنگال مواد را مخلوط کنید تا قسمت های یخی به طور متناسب در خامه پخش شود. سپس با همزنی با توان بالا شروع به هم زدن خامه به صورت دورانی کنید. از آخرین سرعت همزن استفاده کنید. بعد از حدود ۵-۷ دقیقه (بسته به توان همزن) خامه شروع به سفت شدن و فرم گرفتن می‌کند و در نهایت رد همزن به خوبی روی خامه کیک می‌ماند.

در آخر خامه باید به مرحله ای برسد که با همزن یا قاشق به سختی از کاسه جدا شود و کاملاً به قاشق و پره های همزن بچسبد. وقتی قاشقی از خامه را برعکس نگه میدارید خامه به هیچ وجه از آن جدا نشود. در این صورت خامه کیک آماده است. بیش از این هم نزنید چون فرمش را از دست می‌دهد.

 

بدون همزن :

ظرفی درب دار را در فریزر بگذارید تا سرد شود. در ادامه خامه و شکر را داخل ظرف ریخته با همزن دستی یا چنگال هم بزنید، درب آن را ببندید و دوباره در فریزر قرار دهید. بعد از حدود 20 دقیقه آن را خارج کرده دوباره هم بزنید و در یخچال قرار دهید این مرحله را چندین مرتبه تکرار کنید تا خامه سفت شود. در آخر کمی اسانس و یا وانیل به آن اضافه کنید. خامه شما بدون همزن برقی آماده شده است.

 

طرز تهیه خامه قنادی با خامه صبحانه | خبرگزاری ایلنا

 

 

روش دوم :

 • خامه صبحانه پرچرب: ۲۰۰ گرم
 • پودر قند: ۵۰ گرم
 • وانیل: ۱/۳ قاشق چایخوری

طرز تهیه پودر قند در خانه - تهیه پودر شکر در خانه - خمیر مایه - کوک استپز

 

خامه صبحانه را در یک کاسه فلزی مناسب بریزید. ظرف را به گونه‌ای انتخاب کنید که وقتی خامه را هم زدید و حجم خامه زیاد شد با مشکل روبرو نشوید. خامه نباید آب داشته باشد پس اگر همراه خامه آب اضافی هم داخل ظرف ریخت آن را دور بریزید. پودر قند را اضافه کنید، کمی هم بزنید و سپس این ترکیب را در فریزر بگذارید تا تگری شده و رگه‌های یخ در آن ایجاد شود. خامه را از فریزر بیرون بیاورید، با همزن ۲ دقیقه با دور کند هم بزنید و سپس با دور تند فقط در یک جهت هم بزنید. ۱۰ الی ۱۵ دقیقه برای فرم گرفتن خامه زمان لازم است.

 

 

روش سوم :

 • خامه پر چرب: ۲۵۰ گرم
 • شکر: ۲ قاشق غذاخوری
 • اسانس یا وانیل: ۱/۲ قاشق غذاخوری

خواص وانیل و 34 فایده وانیل برای لاغری ، زیبایی و درمان + عوارض

 

 ظرفی که میخواهید خامه را در آن درست کنید برای مدت حداقل نیم ساعت در فریزر قرار دهید تا کاملا سرد شود.

 سپس خامه و شکر را در ظرفی که سرد شده، به خوبی با هم مخلوط کنید. به مقداری مخلوط را هم بزنید که رد همزن روی خامه باقی بماند و هنگام وارونه کردن ظرف خامه از آن بیرون نریزد. با همین دو مرحله و در کمتر از نیم ساعت خامه کیک شما آماده است.

در مرحله پایانی هم اسانس مورد نظر یا وانیل را به خامه اضافه کنید و به شکل دورانی هم بزنید.

 

 

 

روش چهارم :

 • سفیده تخم مرغ : ۳ عدد
 • شکر سفید : ۳/۴ فنجان
 • عصاره وانیل : ۱ قاشق چایخوری
 • نمک : سر قاشق چایخوری
 • آب : ۱/۳ فنجان

ماسک سفیده تخم مرغ و گلاب | خاصیت تخم مرغ و گلاب برای پوست - حقوق نیوز


در ظرف مناسب و مقاوم در برابر حرارت سفیده تخم مرغ را مقداری زده تا یکدست شوند. سپس شکر، نمک، آب را به آن اضافه کنید. و آن را بر روی قابلمه آب در حال جوش بگذارید و مرتب هم بزنید تا شکر در دیگر مواد حل شود. حدودا ۳ دقیقه این کار زمان صرف می کند.

حال مواد را در کاسه ای بزرگ ریخته و با همزن برقی حدود ۳ دقیقه با دور متوسط مواد را بزنید تا سفت و براق شود و به خوبی فرم بگیرد.سرعت همزن را کمتر کرده و عصاره وانیل را به مواد اضافه کنید. خامه قنادی آماده است و بالافاصله آن را برای تزیین کیک استفاده کنید.

 

 

روش پنجم :

 

 • شکر : ۱۰۰ گرم
 • خامه پاستوریزه صبحانه : ۲ بسته
 • عصاره وانیل : به مقدار لازم

خامه استریل - شرکت شیر پاستوریزه پگاه زنجان


برای تهیه این نوع خامه، دمای محیط کاملا بایستی سرد و خنک باشد. ظرف پیرکسی را داخل یخچال بگذارید تا خنک شود. سپس آب خامه صبحانه را کاملا جدا کرده و همراه شکر درون ظرف خنک بریزید. حدود ۱۰ تا ۱۵ ثانیه با چنگال شکر و خامه را با هم مخلوط نمایید. در ظرف را گذاشته و آن را ۲۵ دقیقه داخل فریزر بگذارید تا خامه کمی یخ ببندد. بعد از این مدت زمان ظرف را از فریزر خارج کرده و خامه را از اطراف به سمت داخل هم بزنید.

دوباره در ظرف را بگذارید و آن را به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه درون فریزر قرار دهید. همین مراحل را انجام دهید تا خامه سفت و فرم گرفته شود. خامه را از اطراف ظرف به مرکز آن جمع کرده و عصاره وانیل را به خامه بیافزایید و با همزن برقی با دور تند خامه را هم بزنید تا زمانی که خامه کاملا سفت و لطیف و پفکی شده باشد و وقتی ظرف را برعکس می کنید از آن نریزد و حجم خامه تقریبا ۶ برابر حجم اولیه اش شده باشد. خامه کیک تهیه شده را در ظرف در بسته در فریزر می توانید نگهداری کنید توجه کنید که موقع استفاده، خامه کیک را دوباره باید هم بزنید سپس استفاده نمایید.

 

 

 

روش ششم :

 

 • خامه پرچرب : ۲۵۰ گرم
 • شکر : دو قاشق غذاخوری
 • وانیل یا اسانس : نصف قاشق غذاخوری

کاهش واردات و افزایش قیمت شکر - تجارت‌نیوز


برای تهیه خامه کیک ابتدا ظرفی که می خواهید خامه را درون آن درست کنید به مدت ۳۰ دقیقه درون فریزر قرار دهید تا به صورت کامل سرد شود سپس ظرف را از درون یخچال بیرون آورید و خامه و شکر را درون ظرف بریزید.

سپس خامه را با شکر مخلوط کنید توجه داشته باشید مخلوط را باید به اندازه ای هم بزنید که رد همزن روی خامه بماند و زمانی که ظرف را وارونه می کنید خامه از درون آن بیرون نریزد.

 

 

روش هفتم :

 

 • خامه صبحانه (خامه پاکتی) : 400 میلی‌لیتر
 • شکر : 100 گرم


خامه - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد


برای تهیه خامه فرم گرفته، بعد از بازکردن در پاکت خامه، آب داخل آن را دور ریخته و یا برای تهیه سوپ کنار بگذارید.

خامه پاکتی را داخل ظرف استیل ریخته و روی خامه شکر بریزید.
با چنگال و فقط به اندازه‌ای که شکر داخل خامه مخلوط شود، مواد را هم بزنید.
حالا خامه زده‌  شده را داخل فریزر قرار دهید تا تگری شود.
بسته به فصل، مدت زمان ماندن خامه در فریزر متفاوت است. برای مثال در فصل زمستان بعد از 20 دقیقه خامه شما آماده خواهد بود اما اگر در فصل تابستان هستید، زمان بیشتری لازم دارید.
بعد از زمان مورد نظر، شکل خامه شما کمی از حالت شل درآمده و کمی سفت خواهد بود.
توصیه می‌شود از ابتدا یک ظرف بزرگ را برای کار انتخاب کنید زیرا حجم خامه در آخر حداقل 6 برابر می‌شود و به ظرف بزرگ نیاز است.
در اوایل کار، خامه کاملا آب می‌شود ولی صبور باشید و همین‌طور به هم‌زدن ادامه بدهید.
همچنین در اوایل کار، داخل خامه تکه‌های چربی مشاهده می‌کنید اما نگران نباشید. به هم‌زدن ادامه دهید.
به همین‌ ترتیب 5 دقیقه، 5 دقیقه هم‌زدن را ادامه دهید تا حدی‌که دیگر تکه‌های چربی در خامه به چشم نخورند و خامه کاملا یک‌دست، لطیف و پفکی شده باشد.
این کار را آن‌ قدر ادامه دهید تا خامه به فرمی برسد که رد پره‌های هم‌زن داخل آن باقی بماند.
در این مرحله اسانس مورد نظر (حدود 3 قطره) و در صورت تمایل مقداری رنگ خوراکی به خامه فرم گرفته اضافه کنید.

رنگ خوراکی چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟ | جهان شیمی فیزیک

 

روش هشتم:

موادی که نیاز دارید شامل چهار لیوان خامه صبحانه و یک لیوان شکر است ، این مقدار خامه برای یک کیک متوسط کافی است اما اگر خواستید مقدار آنرا کم و زیاد کنید توجه داشته باشید که نسبت چهار به یک را رعایت کنید

توجه داشته باشید که برای تهیه خامه فرم گرفته هم میتوانید از خامه ی صبحانه استفاده کنید و هم از خامه هایی که در قنادی به صورت کیلویی به فروش میرسد اما از آنجاییکه خامه صبحانه را به سادگی میتوانید از سوپر مارکت ها تهیه کنید ترجیح دادیم تهیه با استفاده از خامه صبحانه را آموزش دهیم تا بتوانید با کمترین زحمت و دردسر این کیک را تهیه کنید

توجه داشته باشید که خامه ای که تهیه میکنید حتما باید خامه ی پرچرب باشد و خامه ای که چربی کمتر از سی درصد داشته باشد برای تهیه خامه فرم گرفته مناسب نیست بنابراین حتما سعی کنید خامه پرچرب تهیه کنید.

 

حتما دقت کرده اید که زمانیکه خامه صبحانه را باز میکنید سطح آنرا کمی آب یا شیر پوشانده از آنجاییکه ما میخواهیم خامه سفت باشد بنابراین وجود این آب ممکن است باعث شل شدن خامه شود پس زمانیکه خامه را باز کردید حتما مایع روی آنرا بیرون بریزید.

 

یک کاسه ی فلزی برداشته و خامه و نصف لیوان شکر را داخل آن بریزید و با یک قاشق خامه و شکر را با هم مخلوط کنید

سپس آنرا داخل فریزر قرار دهید تا کمی یخ بزند و رگه های یخ داخل خامه دیده شود بطور میانگین ممکن است سی دقیقه طول بکشد

همزن برقی فیلیپس مدل PHILIPS HR3705 | آنتیک کالا

پس از گذشت این زمان ، خامه را داخل کاسه ی بزرگی ریخته و با یک همزن برقی شروع به هم زدن کنید مدت پنج تا ده دقیقه با همزن برقی خامه را در یک جهت هم بزنید و پس از گذشت این زمان مابقی شکر را هم اضافه کنید و هم چنان خامه را هم بزنید پس از اینکه خامه کاملا حجم گرفت و رد همزن روی خامه مشخص شد و باقی ماند و در صورت مایل کردن ظرف ، خامه از ظرف سرازیر نشد ، هم زدن را متوقف کنید

 

 

روش نهم :

 • خامه پاکتی صبحانه: 1 بسته
 • پودر خامه: 1 تا 4 قاشق غذاخوری
 • پودر قند: به میزان لازم

 

پودر خامه شرکت نیکافرین تجهیز - استعلام آنلاین قیمت - شیمی بازار

 ابتدا یک کاسه بزرگ ترجیحا با جنس استیل بردارید و به همراه پره های همزن آن ها را در فریزر قرار دهید تا حسابی خنک شوند.

پس از اینکه کاسه و پره ها خنک شدند، خامه صبحانه را به همراه یک قاشق پودر خامه در کاسه بریزید و با دور کند همزن آن ها را هم بزنید. بعد از چند ثانیه همزن را روی دور تند بگذارید و هم بزنید تا خامه فرم بگیرد.

اگر می خواهید خامه شما به خوبی فرم بگیرد، 2 الی 3 قاشق پودر خامه توصیه می شود. همچنین اگر شما خامه را برای درست کردن گل و سایر اشکال روی کیک نیاز دارید و می خواهید آن را در قیف بریزید، تا 4 قاشق پودر خامه لازم است.

در انتها خامه را بچشید اگر شیرینی آن کم بود، کمی پودر قند اضافه کنید. اگر می خواهید خامه عطر بهتری داشته باشد، کمی اسانس وانیل یا هر اسانسی که دوست دارید به آن اضافه کنید.

 

روش 10:

 

 • ۴۰۰ گرم خامه صبحانه
 • ۱۰۰ گرم شکر

 

طرز تهیه خامه کیک به روش قنادی + راز فرم گرفتن خامه قنادی

 

ابتدا بسته خامه صبحانه را باز کنید. در صورتی که آب اضافه دارد آب آن را دور بریزید. حالا خامه را در یک کاسه بزرگ بریزید و بعد شکر را به آن اضافه کنید. بهتر است از کاسه استیل استفاده کنید چون خامه در طی هم زدن نیاز دارد که خنک باشد.

اگر کاسه استیل ندارید می توانید در حین کار کاسه را در یک ظرف پر از یخ فرو ببرید. همچنین مکانی که شما در آن مشغول درست کردن خامه فرم گرفته هستید، باید سرد باشد.


وقتی شکر را به خامه اضافه کردید، با یک قاشق یا چنگال فقط کمی آن ها را در حد مخلوط شدن هم بزنید. حالا برای نیم ساعت ظرف را در فریزر قرار دهید، سپس آن را خارج کرده و کمی خامه را زیر و رو کنید.

دو الی سه بار آن را در فریزر بگذارید و سپس آن را زیر و رو کنید تا بافت خامه کمی سفت شود. حالا همزن را روی دور تند بگذارید و خامه را هم بزنید. در ابتدای کار خامه شل می شود اما اصلا نگران نباشید چون هرچقدر بیشتر آن را هم بزنید، خودش را می گیرد.

به هم زدن ادامه دهید تا خامه کم کم فرم گرفته و سبک شود. اگر محیط گرم است کاسه را در ظرف یخ بگذارید. آنقدر هم بزنید تا جای پره های همزن روی خامه بماند. ممکن است برای رسیدن به نتیجه داخواه حدود 30 دقیقه نیاز به هم زدن باشد پس باید حوصله به خرج دهید.

حالا خامه فرم گرفته شما آماده است و می توانید با آن کیک و کاپ کیک هایتان را تزیین کنید.

 

تزیین با خامه - انواع خامه برای تزیین کیک تولد و کیک ساده | فروشگاه ایران کوک

30نکته تکمیلی:

– خامه فرم گرفته در هوای گرم به سرعت آب میشود. پس کل خامه را با هم فرم ندهید. مثلا برای تهیه کیک تولد، ابتدا به اندازه خامه کشی کیک، خامه آماده کنید و پس از خامه کشی مقدار دیگری را برای تزیین روی کیک فرم بدهید.

– توجه داشته باشد که بعد از فرم گرفتن خامه حجم آن خیلی بیشتر میشود پس از اول ظرفی بزرگ را انتخاب کنید.

– حتماً از خامه پر چرب استفاده کنید (چربی بالای 30 درصد).

– حتما قبل از هم زدن خامه آب آن را خالی کنید.

– اگر میخواهید خامه را با قیف و ماسوره روی کیک بریزید و آن را تزئین کنید بهتر است 2 قاشق چایخوری نشاسته ذرت همزمان با شکر به آن اضافه کنید. به این ترتیب خامه فرم خود را بهتر حفظ میکند.

طرز تهیه خامه فرم گرفته حرفه ای و مخصوص به روش قنادی

– بعد از اینکه خامه کیک فرم گرفت و آماده شد آن را زیاد هم نزنید چرا که در این صورت خامه شما حالت کره گرفته و مزه آن کمی تغییر می کند.

– مقدار شکر و یا عسل را بسته به ذائقه خود میتوانید کم و یا زیاد بکنید.

–برای بهتر فرم گرفتن خامه بهتر است ظرف خامه را در یک ظرف آب و یخ بگذارید. خامه را آنقدر هم بزنید تا رد پره‌های همزن روی خامه بماند و از بین نرود

 –با توجه به ذائقه و سلیقه‌تان می‌توانید از رنگ خوراکی یا شکلات برای خامه استفاده کنید تا سفید رنگ نباشد.

– بعد از اینکه خامه کیک فرم گرفت و آماده شد آن را زیاد هم نزنید. 

 

–توجه کنید که خامه را نباید کنار مواد بودار قرار داد زیرا بو را جذب می‌کند.

–درب ظرف نیز باید حسابی کیپ و محکم باشد که خامه هوا نخورد و بافت و طعم خود را از دست ندهد.

–برای استفاده از خامه فریز‌شده، خامه را  فریزر در آورده و خوب هم بزنید. به این ترتیب، کاملا مثل روز اول خواهد شد.

–اگر خامه فرم گرفته را در تابستان تهیه می‌کنید حتما جلوی کولر این‌کار را انجام دهید.

–برای هم‌زدن خامه از ظرفی از جنس پیرکس، شیشه‌، پلاستیک و یا استیل استفاده کنید اما به هیچ وجه خامه را داخل ظرفی از جنس روی هم نزنید زیرا رنگ خامه تیره خواهد شد.

طرز تهیه خامه قنادی با خامه صبحانه | خبرگزاری ایلنا

–اگر همزن برقی در دسترس دارید، می توانید به جای استفاده از چنگال آن را با همزن هم زده و یکباره در داخل یخچال قرار دهید و نیازی به چند بار قرار دادن خامه در داخل یخچال و مجددا هم زدن آن نیست.

–به هیچ عنوان به جای خاک قند از شکر استفاده نکنید، زیرا شکر در خامه به طور کامل حل نشده و در هنگام سرو کیک می توانید دانه های شکر را در زیر دندان های خود احساس کنید

–از خامه کم چرب برای این کار استفاده نکنید.

–می توانید در صورت تمایل از عسل به جای خاک قند استفاده کنید

–خامه را با دور تند همزن هم نزنید، زیرا پس از تزئین کیک و قرار دادن آن بر روی کیک، خامه ترک خواهد خورد.

طرز تهیه طریقه فرم دادن خامه صبحانه ساده و خوشمزه توسط الهام اکبری - کوکپد

–بلافاصله پس از آماده شدن خامه از آن برای تزئین و تهیه کیک و شیرینی استفاده کنید تا انسجام و رنگ خود را از دست نداده و شل نشود.

–اگر احساس می کنید که زمان تهیه آن طول می کشد، میزان خامه ای که استفاده می کنید را نگه داشته و بقیه خامه را تا آماده شدن کیک در یخچال نگهداری کنید.

–اگر احساس می کنید که خامه بیش از حد سفت شده است، می توانید به ازای هر یک کیلوگرم خامه فرم گرفته سفت شده، یک قاشق غذاخوری خامه منجمد به آن اضافه کنید.

–پس از آماده شدن خامه می توانید شکلات یا رنگ های خوراکی به خامه اضافه کرده تا آن را زیبا و جذاب کنید.

–اگر می خواهید رنگ به خامه اضافه کنید، ابتدا رنگ را در داخل یخچال قرار دهید تا خنک شده و سپس آن را به خامه اضافه کنید.

همه چیز درباره انواع خامه

–برای تهیه خامه شکلاتی به ازای هر کیلوگرم خامه قنادی باید ۷۰ گرم پودر کاکائو مرغوب الک شده به خامه اضافه کنید.

–در صورت تمایل می توانید، موقع افزودن شکر به خامه، به اندازه نوک قاشق چایخوری وانیل هم به خامه اضافه کنید.

–خامه ای برای این کار مناسب است که پس از باز کردن درب پاکت به صورت قالبی از پاکت خارج شود، خامه ای که بافتی نرم دارد و به صورت قالبی نیست برای تهیه خامه قنادی مناسب نمی باشد.

–فرم گرفتن خامه حدی است که اگر با قاشق روی آن را خط بیندازید، خط قاشق محو نشود.

–در صورتی که خامه بیش از حد فرم گرفتن زده شود، تبدیل به کره می شود.

طرز تهیه خامه شکلاتی حرفه ای برای وسط و خامه کشی کیک

 

 

 

مجله امروز
۲۳ آبان ۰۰ ، ۱۲:۲۸

20 راه پایداری عشق و رابطه

رابطه موفق و پایدار :

شناسایی تاثیرات عشق بر زندگی

 

رابطه موفق و پایدار آرزوییست شدنی. کیست که عاشق افسانه پریان نباشد؟

بیشتر ما می خواهیم باور کنیم که وقتی شاهزادۀ رؤیاهایمان را پیدا کنیم از هر چه غروب غمگین است خلاص می شویم و تا ابد شاد و خوشحال کنار هم زندگی می کنیم.

اما برای بسیاری از زوجین و برخی که در رابطه عاطفی به سر میبرند با گشت زمان این افسانه کم کم رنگ میبازد و زمان شرایط را تغییر می دهد.

 

باید اقرار کنیم که دوست داشتن یک حس است و حفظ آن یک مهارت مهم .

 

 در حقیقت اکثر ما هیچ گاه هیچ یکی از مهارت های زندگی را یاد نگرفته ایم، چه برسد به مهارت های برقراری و حفظ رابطه!

پس جای تعجب نیست که اکثر زوج ها آن بیرون در حال دست و پا زدن هستند و باز هم نمی دانند چطور خودشان را نجات دهند.

 

جملات زیبا در مورد عشق پاک و واقعی + سخنان زیبا در مورد عشق زیبا و ابدی

 

“برقراری رابطه چقدر سخت است!”

و پاسخ آن ها همیشه این است:

“روابط ذاتاً دشوار نیستند. افرا درگیر در رابطه هستند که آن را دشوار می کنند.”

 

پس چه بخواهید یک رابطۀ جدید را شروع کنید و چه بخواهید یک ازدواج 5 ساله را ترمیم و تقویت کنید توصیه های زیر که ما در اینجا جمع آوری کرده ایم به دردتان می خورند.

 

 از آنجایی که این روزها بسیار مشاهده می شود افراد روابط ناپایداری را تجربه می کنند و اغلب پس از آشنایی و حتی ازدواج، به راحتی از یکدگیر جدا می شوند و به زندگی خود خاتمه می دهند.

 

 

 پایان یک رابطه عاشقانه اغلب تأثیرات منفی جدی بر روی افراد دارد. این تأثیرات شامل مشکلات روانی یا عاطفی، مشکلات مالی، حقوقی و مشکلات با خانواده خواهد شد. 

 

شش نوع از روابط عاشقانه برای نزدیک شدن به همسر | آگاه باشیم

 

دانشمندان در رشته های مختلفی سعی کرده اند معنا و ماهیت عشق را تعریف کنند؛ اما سوالات بسیاری همچنان باقی است. در واقع، این تمایل به تفکر، احساس و رفتار مثبت نسبت به دیگری توصیف شده است .

با این حال، استفاده از این روش در همه اشکال عشق ناموفق بوده است. برخی از روانشناسان اجتماعی سعی کرده اند عشق را با استفاده از تکنیک های روان سنجی تعریف کنند.

 

رابرت استرنبرگ نظریه مثلث عشق و کلاید ، مقیاس نگرشهای عشق کلاید و سوزان هندریک تلاش های قابل توجهی برای به کارگیری رویکرد روان سنجی ارائه داده اند.

 

 

 

راه های پایداری روابط دختر و پسر :

عشق واقعی چیست؟ (هاف‌پست) - ایلولا

 

1.صداقت ، مهم ترین عامل

 

2.زبان های عشقتان را بلد باشید

 

3.با یکدیگر همدلی کنید

 

4.صمیمیت را نادیده نگیرید

 

نیاز به صمیمیت چیست و چه کاربرد هایی در زندگی دارد؟ - مرکز مشاوره سی روان

 

5.تعادلی از با هم بودن و استقلال ایجاد کنید

 

6.خودآگاه باشید

 

7.هویت خود را حفظ کنید

 

8.اهداف مشترک ایجاد کنید

 

9.یاد بگیرید چگونه گوش دهید

 

10.گذشت داشته باشید

 

برکات عفو و گذشت

 

11.پا به پای هم پیش بروید

 

12.علایق خود را دنبال کنید

 

13.وفادار باش

 

اهمیت وفاداری مشتری در تحقیقات بازاریابی در دستیابی به مزیت رقابتی پایدار

 

14.ازهم انتقاد نکنید؛ به هم راه‌حل ارائه کنید

 

15.اشتباهات‌تان را بپذیرید

 

16.به دوستان او احترام بگذارید

 

17.مهربان و باعاطفه باشید

 

roozaneh.net/wp-content/uploads/2020/06/%D9%85%...

 

18.ادب را رعایت کنید

 

19.یکدیگر را غافلگیر کنید

 

20.در شبکه های مجازی فعالیت یکدیگر را دنبال کنید

 

مجازی زدگی مادران در عصر کرونا | پایگاه خبری جماران

 

 

راه های پایداری روابط زناشویی :

فنگ شویی ازدواج : 5 اصل مهم در بهبود روابط عاشقانه زوجین | فنگ شویی ایران

 

1.صداقت ، مهم ترین عامل

 

2.رمانتیک باشید

 

3.زن ذلیل نباشید

 

4.در مورد مسائل مالی تان صحبت کنید و بودجه تان را برنامه ریزی کنید

 

5.مراقب اعتیاد باشید

 

علت و عوارض بازگشت به اعتیاد چیست؟ - درمانکده

 

6.وفادار باش

 

7.نیازهای پارتنرتان را حداقل برابر با خواستۀ خودتان یا حتی مقدم بر خواستۀ خودتان قرار دهید

 

8.از همسرتان به خاطر بودن در کنار شما تشکر کنید

 

9.همیشه با محبت و عاشق بمانید

 

10.مشوق همدیگر باشید .

 

11.خانواده را در اولویت قرار دهید

 

هفت دلیل قانع کننده برای اهمیت خانواده در زندگی - دیجی رو

 

12.مشارکت و همکاری دو نفره داشته باشید

 

13.گذشت داشته باشید

 

14.ادب را رعایت کنید

 

15.یکدیگر را غافلگیر کنید

 

14 ایده‌‌ برای غافلگیری همسرتان در روز تولدش - رسانه موفقیت یوکن

 

16.از هم انتقاد نکنید؛ به هم راه‌حل ارائه کنید

 

17.به حریم شخصی هم احترام بگذارید

 

18.تشکر از همدیگر را فراموش نکنید

 

19.اشتباهات‌تان را بپذیرید

 

20.حرف دلتان را بزنید

 

عشق و رابطه جنسی - درمانکده

 

 

 

مجله امروز

6 طریقه براق کردن ظروف چینی:

لکه گیری چینی | روش های کاربردی و مهم برای لکه گیری چینی و تمیز کردن آن

 

با مرور زمان ظروف چینی ظاهر کدری به خود گرفته و دچار لک می شوند . بنابراین باید آن ها را با بکارگیری روش های امن و طبیعی تمیز کرد و مجددا به حالت اولشان بازگرداند.

براق کردن ظروف چینی را می توان خیلی راحت در منزل با صرف کمترین هزینه و در مدت زمان اندکی با وسایل و موادی ساده و در دسترس انجام داد و به جای این که این نوع ظروف را پس از چند سال استفاده به خاطر ظاهر بدی که دارند دور بیندازید می توانید آن ها را به این طریق زیبا و درخشنده سازید و از آن ها استفاده مجدد داشته باشید.

 

ترفندهایی برای براق کردن ظروف - مشرق نیوز

 

استفاده از لیمو :

روش : حدود نصف یک لیمو را به نمک کاملا آغشته نمایید و بعد روی ظروف چینی بکشید که در واقع روشی بسیار کاربردی و مفید در این زمینه می باشد همینطور می توانید برای پاکسازی سینک ظرفشویی نیز ار این شیوه بهره ببرید.

 

فواید لیموترش (۲۵ خاصیت لیمو ترش برای پوست، مو و تناسب اندام)

 

 سرکه و پودر ظرفشویی :

روش:  محفظه ای که مختص شستن ظرف ها در آشپزخانه می باشد را به طور کامل از آب پر کنید و بعد حدود چند قاشق غذا خوری سرکه و مایع ظرفشویی داخل آن ریخته و سپس ظروف استفاده شده چرب را داخل محلول آماده شده بخیسانید. بدین ترتیب بعد از گذشت حدود یک ساعت سرکه چربی را در خود حل کرده و در نتیجه بشقاب ها حالت شفاف و براقی به خود می گیرند.

طرز تهیه سرکه انگور طبیعی (خانگی) - استاد خیراندیش - ویرگولمایع‌ ظرفشویی صورتی 1000 گرمی گلی

 

جوش شیرین :

روش : برای این کار سینک ظرفشویی را پر از آب کرده و حدود نصف فنجان جوش شیرین در آن بریزید. پس از گذشت مدت زمانی جوش شیرین جرم ها را پاک کرده و آن را کاملا تمیز می کند. همینطور می توانید لبه های استکان و ظروف چینی را با استفاده از پارچه چینی آغشته به محلول جوش شیرین به طور کامل پاکسازی نمایید.

خاصیت ها و موارد کاربردی شگفت انگیز جوش شیرین

 کرم تارتار :

روش : برای این کار ابتدا وسیله پاک کننده خود را انتخاب نمایید و بعد آن را توسط آب به شکل خمیر در آورده و سپس با استفاده از انگشتان خود یا یک تکه اسنفج و یا تکه ای پارچه بر روی لکه های ایجاد شده خمیر را به قدری بمالید که کاملا پاکسازی شده و از بین بروند. باید این نکته را در نظر داشته باشید که این روش فقط برای پاکسازی لکه ها مناسب می باشد و در صورتی که ظرف موردنظر شما دارای خراش یا شکستگی می باشد این نوع پاک کننده ها برای این کار موثر نمی باشند و امکان دارد اگر خیلی محکم آن ها را پاک کنید خراش های ایجاد شده حالت بدتری به خود بگیرند.

کرم تارتار چیست؟ با کاربردهای آن در شیرینی پزی آشنا شوید

 

شیشه پاک کن:

دو فنجان آب را با نصف فنجان سرکه، یک چهارم فنجان الکل مخلوط کنید.در یک بطوری اسپری دار بریزید . هر زمان که لازم باشد پنجره ها و آینه ها را با این مواد  با یک حوله تمیز کنید

مشخصات، قیمت و خرید اسپری شیشه پاک کن اتک مدل Purple حجم 500 میلی لیتر | دیجی‌کالاالکل اسپری کوماکول KOMAKOL Antiseptic Spray از بین بردن سریع ویروسها و میکروبها

 

دیگ آب سرد و پودر لباسشویی:

می توانید برای براق کردن ظروف چینی از آن کمک بگیرید این است که ظروف موردنظر را درون یک دیگ که داخل آن از آب سرد و پودر ماشین پر شده است بریزید و حدود چند دقیقه آن ها را بجوشانید تا بدین گونه لکه ها و چربی هایی که بر روی ظروف باقی مانده به طور کامل از بین بروند و ظروف ظاهر تمیز و درخشانی به خود بگیرند.

 

فرمولاسیون پودر لباسشویی - اکسین شیمیچرا نباید در خوردن آب سرد زیاده روی کنیم؟ - سورپرایز

 

 

نکات جالب :

 • از اصلی ترین نکات در این زمینه این است که در زمان شستشوی ظرف ها حتما از آب گرم استفاده نمایید چرا که آب گرم توانایی از بین بردن باکتری های موجود بر روی ظروف موردنظر را دارد.

 

سرویس دهنده رسانه رصدخانه - نوشیدن آب گرم ناشتا معجزه می‌کند

 

 

 • از شوینده های قوی استفاده نکنید. توجه داشته باشید که این کار موجب زرد شدن سطح ظروف موردنظر خواهد شد.

این مواد شوینده را برای مقابله با کرونا با هم ترکیب نکنید | مجله نی نی سایت

 

 

 • استفاده مداوم از ماشین ظرفشویی توصیه نمی گردد زیرا اگر دستگاه دچار کمی خرابی باشد ظرف ها را به خوبی شستشو نمی دهد و همینطور اگر ظرف ها کمی ظریف و حساس باشند امکان دارد که موجب زود کهنه شدن و از بین رفتن رنگ آن ها شود.

 

ماشین ظرف شویی و 10 نکته مهم درباره آن(همه چی درباره ظرفشویی) - پارلاک

 

 

 • بکار بردن کمی آب لیمو موجب براق شدن و درخشندگی ظرف ها می شود. فقط با افزودن مقداری از آن به ظرف ها می توانید آن ها را براق نمایید.

 

خواص لیمو ترش و آبلیمو - صنایع غذایی آتا

 

 

 • برای تمیز نمودن ظروف چینی به هیچ عنوان از وایتکس استفاده نکنید چرا که این ماده نه تنها برای سلامتی مضر بوده بلکه باعث از بین رفتن قسمت لعاب روی ظرف شده و در نهایت از میزان مقاوت آن ها کاسته و موجب ضعیف شدن و شکنندگی آن ها می شود.

 

مشخصات، قیمت و خرید مایع سفید کننده وایتکس مقدار 4 کیلوگرم | دیجی‌کالا

 

 • این عمل تنها بر روی لکه‌ها جواب می‌دهد. اگر ظرف غذا خوری شما دچار شکستگی یا خراش شده است، این پاک کننده‌ها کمک زیادی به شما نخواهند کرد و ممکن است در صورتی که محکم آن را پاک کنید، خراش‌ها بدتر شوند.

 

نیوشا خانِم on Twitter: "عذرخواهی کردن از دلی که شکسته یه چی تو این مایه هاس… "

 

 

 • اگر ظروف غذا خوری شما به صورت سطحی لکه‌دار شده است، احتمالا یکی از آن‌ها در رفع لکه‌های حاصل از برخورد چنگال و چاقو با سطح ظرف موثراند.

 

آیا می‌دانستید که با شیوه قرار دادن قاشق و چنگال روی بشقاب می‌توانید برای خدمتکاران یک رستوران پیام بفرستید؟! - یک پزشک

 

مجله امروز

گامبی وزیر(Queen's Gambit)

ژانر : درام و خانوادگی

 

سریال گامبی وزیر - فصل 1 قسمت 7 - 2020

 

گامبی وزیر یک سریال کوتاه 7 قسمتی تلویزیونی ساخته کشور آمریکا است. این سریال بر اساس رمانی با همین نام از والتر تویس که در سال ۱۹۸۳ نوشته شده، ساخته شده‌است. این سریال توسط اسکات فرانک و آلن اسکات  دسامبر سال ۲۰۲۰ برای نتفلیکس ساخته شد.

از اواسط دهه ۱۹۵۰ و تا دهه ۱۹۶۰، داستان زندگی بث هارمون (آنیا تیلور-جوی)، اعجوبه یتیم شطرنج هنگام تلاش برای رسیدن به بالای دنیای شطرنج در حالی که با مواد مخدر و وابستگی به الکل دست و پنجه نرم می‌کرد، را دنبال می‌کند.

نتفلیکس، گامبی وزیر را در ۲۳ اکتبر سال ۲۰۲۰ منتشر کرد. پس از چهار هفته به پربیننده‌ترین سریال فیلمنامه ای نتفلیکس در آن زمان تبدیل شد و در حال حاضر سریال کره ای  بازی مرکب به پر بیننده ترین سریال تاریخ نتفلیکس تبدیل شده است. این مینی سریال مورد تحسین منتقدین قرار گرفت.

 

معرفی مینی سریال دیدنی Queen's Gambit با بازی آنیا تیلور-جوی - 31نما

بازیگران :

 • آنیا تیلور-جوی در نقش بث هارمون( جوان شطرنج بازی که مصمم است به بزرگترین شطرنج باز جهان تبدیل شود.)

گامبیِ جریان‌ساز | ۶۲ میلیون بازدید از سریال «گامبی وزیر» در کم‌تر از یک ماه

 

 • ایسلا جانستون ( در نقش بث جوان)

 

فیلم‌های Isla Johnston به همراه بیوگرافی - فیلم گردی

 

 • بیل کمپ در نقش آقای شایبل(سرایدار دختران «خانه متوهن» که به بث نحوه بازی شطرنج را آموزش دادند.)

بازیگر نقش شایبل در سریال گامبی وزیر ❤️ باحال مگ

 

 • موزز اینگرام در نقش جولین، یه دختر یتیم در خانه متوهن

 

موزز اینگرام | بیوگرافی + عکس‌های موزز اینگرام | سلام‌سینما

 

 • کریستین سیدل( در نقش هلن دردوف)

 

کریستین سیدل - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

 

 • کلوئی پیرری در نقش آلیس هارمون( مادر فوت شده بث)

 

بازیگران سریال گامبی وزیر را کجا دیده‎ایم؟ | پی اس ارنا

 

 • ماریل هلر در نقش خانم آلما ویتلی (که به همراه همسرش آلستون، بث را در نوجوانی به فرزند خواندگی پذیرفت.)

 

Marielle Heller

 

 • هری ملینگ در نقش هری بلتیک ( دوست و یکی از رقبای بث در کنتاکی)

 

هری ملینگ

 

 • پاتریک کندی در نقش آلستون ویتلی (شوهر آلما و پدر خوانده بث)

 

Patrick Kennedy

 

 • جیکوب فورچون لوید در نقش تاونز ( یک دوست شطرنج باز که بث عاشقش می‌شود.)